ایستگاه خبر

حساب توییتری مدیر فناوری OpenAI برای تبلیغ یک ایردراپ جعلی هک شد

حساب توییتر میرا موراتی، مدیر ارشد فناوری OpenAI اخیراً هک شد و یک ایردراپ جعلی را تبلیغ کرد. توییت «کلاهبرداری» به مدت یک ساعت روی توییتر بود و اکنون حذف شده است.

حساب توییتر موراتی یک پیوند فیشینگ از یک کلاهبرداری با تقلید از محصول محبوب OpenAI، چت‌جی‌بی‌تی، منتشر کرد. در این پست همچنین وعده داده شده است که یک توکن ERC-20 OPENAI را ایردراپ می‌کند.

حساب توییتر متعلق به میرا موراتی مدیر ارشد فناوری OpenAI توسط کلاهبرداران رمزارز هک شد.

— جان جیمز (@johnj1138) 2 ژوئن 2023

موراتی کاربر تأییدشده توییتر است و بیش از 126200 دنبال‌کننده دارد. پست جعلی از حساب او 79600 بار مشاهده شد و 83 بار قبل از حذف آن را ریتوییت کردند. با این حال، هیچ مدرکی از قربانیان این کلاهبرداری وجود ندارد.

کلاهبرداران با برنامه‌ریزی قبلی نظرات مربوط به پست جعلی را محدود کرده بودند و افراد مطلع نمی‌توانستند اعلام کنند که این یک کلاهبرداری است. با این حال، بسیاری در توییتر به جامعه رمزارزها هشدار دادند که  طعمه این کلاهبرداری نشوند.

شخصی به حساب توییتر میرا موراتی (OpenAI CTO) دسترسی پیدا کرده است.

— اسموک-اوی (@SmokeAwayyy) 2 ژوئن 2023

وبسایت جعلی که در توییت به اشتراک گذاشته شده بود نیز یک کپی از وبسایت OpenAI بود، با همان طرح‌بندی و طراحی و تقریباً هیچ تفاوتی نداشت. تنها ترفندها در اعلانات مربوط به اتصال به کیف پول رمزارزی بود.

به گفته شرکت امنیتی بلاکچین Beosin کلاهبرداران از کیت تخلیه کیف پول رمزارزی استفاده کرده‌اند که می‌تواند پس از امضای درخواست، توکن‌های غیرقابل تعویض (NFT) و توکن‌های ERC-20 را از کیف پول قربانیان خارج کند.

اگرچه هیچ تأییدی در مورد نحوه هک شدن حساب توییتر شخصیت فنی مانند موراتی وجود ندارد، برخی به این موضوع اشاره می‌کنند که او قربانی تعویض سیم‌کارت شده است.

موراتی اولین متخصص فناوری نیست که حساب توییتر او توسط مهاجمان به خطر افتاده است. در اواسط سال 2020، حساب‌های توییتر چندین سیاستمدار و تاجر آمریکایی برای تبلیغ کلاهبرداری‌های رمزارزی هک شد. قربانیان شامل جو بایدن، باراک اوباما، کانیه وست، بیل گیتس و ایلان ماسک بودند که اکنون مالک و سرپرست توییتر است. همه حساب‌های آن‌ها با وعده‌هایی مبنی بر دو برابر کردن دارایی، درخواست ارزهای دیجیتال داشتند.

پیشنهاد مطالعه: ایردراپ (Airdrop) چیست؟ معرفی انواع ایردراپ رمز ارزها

 

 

Source

نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا