آخرین اخبار ارزهای دیجیتالایستگاه خبر

Grin و فورک پیاپی برای فرار از ماینینگ (mining) با ASIC ماینر ها

پروژه Grin راهکاری عجیب برای مقابله با ماینینگ (mining) توسط ماینر های قدرتمند ASIC پیش گرفته است. این پروژه تا 2 سال هر 6 ماه فورک خواهد شد.

پروژه Grin که بیش از هر چیز به پیاده سازی پروتکل “MimbleWimble” شهرت دارد، اخیرا از نقشه راهی فنی رونمایی نموده اند که مقاوم سازی شبکه مقابل ماینینگ (mining) با ASIC ماینر ها را هدف گرفته است؛ با یک هارد فورک (Hard fork) در هر ۶ ماه.

بیشتر بدانید:

حمایت توسعه دهندگان از انشعاب سخت ضد اسیک اتریوم

grins forks for asic mining resistance 1
Source

Grin برای امان شبکه از ماینینگ (mining) با ASIC ماینر ها، هر ۶ ماه یک بار هارد فورک (انشعاب سخت) می شود

به گزارش کوین ایران و به نقل از وب سایت Coindesk، از برنامه های این پروژه تغییر الگوریتم “گواه اثبات کار” (Proof-of-Work) رمز ارز بومی آن، هر ۶ ماه یک بار است، اقدامی که به معنی ارتقاء سراسری سیستم یا ایجاد Hard fork (انشعاب سخت) متوالی و البته تنها برای ۲ سال است.

به گفته Igno Peverell سرپرست توسعه دهندگان Grin:

“نگرانی ما سال های آغازین و اولین مشارکت کنندگان بالقوه پروژه است که با ASIC ماینر هایی که تولید کننده ای از اولین روز راه اندازی پروژه در اختیارشان قرار می دهد وارد شوند. این امر به یک بازار ماینینگ (mining) متمرکز ختم خواهد شد.”

بیشتر بخوانید:

استخر استخراج چیست و چطور کار می کند؟

grins forks for asic mining resistance 1
Source

فورک ها یکی پس از دیگری

بر خلاف بد بینی موجود در دنیای رمز ارز ها نسبت به ارتقاء ۶ ماه یک بار الگوریتم توافق یک رمز ارز، توسعه دهندگان Grin معتقدند شبکه قادر به پذیرش این موضوع خواهد بود؛ چرا که “وقتی قرار بر برنامه فورک منظم باشد، چاشنی کردن تغییر الگوریتم توافق به این برنامه چندان تنش زا نخواهد بود.”

اما توسعه دهندگان Grin خطر داشتن برنامه دائمی هارد فورک برای بلاک چین را درک می کنند و بیان داشتند:

“ما قصد نداریم برنامه ای ثابت برای هارد فورک داشته باشیم، ما بر این باوریم که هارد فورک های منظم عرصه را برای متمرکز سازی تنگ خواهد نمود.”

بیشتر بدانید:

بیت کوین غیر متمرکز نیست؟ شرحی بر مشکلات تمرکز زدایی از رمزارز ها

grins forks for asic mining resistance
Source

تیم توسعه دهنده Grin برنامه منظم هارد فورک های خود را تنها تا ۲ سال و تا زمانی که به صورت دائم بر الگوریتم گواه اثبات کاری تحت عنوان Cuckoo Cycle پایدار شوند ادامه خواهند داد. الگوریتمی که ویژگی منحصر به فرد آن نیاز به حافظه بیشتر در دستگاه های ماینینگ پدید می آورد.

Peverell به Coindesk گفت:

“هدف ما از این محدودیت ۲ ساله، دادن زمان کافی برای بالغ شدن ASIC ماینر های الگوریتم Cuckoo Cycle است تا بتوان بازیکنان بیشتری از این صنعت را به میدان آورد.”

توجه!

دیدگاه هایی که در این مقاله ارائه داده شده مربوط به نویسنده می باشد و لزوما نباید به کوین ایران نسبت داده شود.

Source & Image

https://coiniran.com/?p=24380
0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
دکمه بازگشت به بالا
0
دیدگاه خود را با کوین ایران به اشتراک بگذارید!x