ایستگاه خبر

روند صعودی بیت‌کوین بر فراز ۵۸۰۰۰ دلار!

بیت‌کوین سرانجام توانست پس از چندین روز کف‌سازی یا تثبیت قیمت از مرز ۵۵ هزار دلار عبور کرده و بر فراز ۵۸۰۰۰ دلار قرار گیرد. این رمز ارز با روند صعودی تازه‌ای جایگاه از دست‌ رفته‌ی خویش را در بازار کریپتو مجددا پس گرفت.

روند صعودی بیت‌کوین بر فراز 58000 دلار!

صعود ۶ هزار دلاری بیت‌کوین

به‌نظر می‌رسید که بیت‌کوین در بازار گاوی آلتکوین‌ها از حرکت باز ایستاده و رشدی نخواهد داشت، اما این رمز ارز از رکود ماه آوریل که ارزش آن را به کمتر از ۵۰ هزار دلار کاهش داده بود رها شده است. در ماه گذشته خرس‌ها از این وضعیت بهره بردند و موفق شدند در ۲۹ آوریل قیمت بیت‌کوین را دوباره تا ۵۲ هزار دلار کاهش دهند. با این وجود این روند شکست شد و بیت‌کوین توانست جهش قیمت چندین هزار دلاری را در عرض چند ساعت تجربه کند.

بیت‌کوین پیش از این افزایش قیمت ابتدا توانست به مرز ۵۴۰۰۰ نزدیک شده و کف‌سازی نماید. طی چند ساعت این رمز ارز تقریبا ۴۵۰۰ دلار صعود داشت و به بالاترین قیمت خود از رکود ۱۸ آوریل دست یافت. این روند صعودی ارزش کل بازار بیت‌کوین را تا بیش از ۱ تریلیون دلار افزایش داد و توانست تقریباً ۱٪ از سلطه‌ی از دست رفته‌ی بازار آن را احیا کرده و به ۴۹٪ برساند.

روند صعودی بیت‌کوین بر فراز 58000 دلار!

اوج قیمت تاریخی جدید برای BNB و اتریوم

در بخش قبل اشاره شد که بیشتر آلتکوین‌ها رشد خوبی داشتند، اما هیچ‌کدام به اندازه‌ی اتریوم ندرخشیدند. دومین رمز ارز برتر بازار توانست طی دو هفته‌ی اخیر رکوردهای جدیدی ثبت نموده و تقریبا ارزش خود را دو برابر کند. اتریوم موفق شد در ۲۴ ساعت گذشته رکورد پیشین خود را شکسته و بر فراز ۲۸۷۰ دلار (در صرافی Bitstamp) خرید و فروش گردد. توکن بومی صرافی بایننس یعنی BNB نیز از سناریوی مشابهی پیروی نمود و با افزایش بیش از ۴۰ دلار در چند ساعت رکورد قیمت تازه‌ی ۶۴۵ دلاری را ثبت نمود.

در فهرست ۱۰ رمز ارزی که بازار صعودی دارند ریپل، پولکادات و بیت‌کوین کش نیز حضور دارند که به ترتیب با رشد قیمتی ۴، ۱.۵ و ۱۲ درصدی همراه بوده‌اند. اما بهترین عملکرد متعلق به دوج‌کوین است که موفق شد با ۱۵ درصد رشد به بیش از  ۰.۳۵ دلار برسد.

پیشنهاد مطالعه: بهترین صرافی‌ ارز دیجیتال ایرانی – مقایسه تخصصی بهار ۱۴۰۰

Source

https://coiniran.com/?p=45401
دکمه بازگشت به بالا