ایستگاه خبر

آیا صندوق بیت‌کوین Grayscale به یک ETF تبدیل می‌گردد؟

Grayscale قصد دارد صندوق بزرگ سرمایه‌گذاری بیت‌کوین خود را در هفته‌ی آینده به یک صندوق سرمایه‌گذاری بورس (ETF) با قابلیت انجام معاملات اسپات یا نقدی تبدیل کند. این خبر همزمان با رضایت کمیسیون بورس و اوراق بهادار (SEC) جهت آغاز فعالیت نخستین ETF بیت‌کوین یعنی ProShares در آمریکا به‌گوش می‌رسد.

پایگاه خبرگزاری CNBC با ذکر منابع مطلع گفت که Grayscale برای تبدیل صندوق بیت‌کوین خود به یک ETF معاملات اسپات، درخواست خود را به‌طور کتبی به کمیسیون بورس و اوراق بهادار آمریکا تسلیم نموده‌ است. SEC پس از تکمیل پرونده، بررسی‌های دوره‌ای ۷۵ روزه‌ی خود را درخصوص این درخواست آغاز خواهد کرد.

براساس اظهارات منابع آگاه، دلیل اقدام فوری Grayscale تحولات اخیر درخصوص رویکرد SEC به بیت‌کوین بوده است.

همان‌طور که خواندیم کمیسیون بورس و اوراق بهادار آمریکا سرانجام رضایت خود را برای تاسیس و آغاز فعالیت نخستین ETF بیت‌کوین در خاک این کشور اعلام کرده است. Grayscale به‌عنوان بزرگترین شرکت مدیریت دارایی‌های رمزنگاری جهان، سال‌ها برای تبدیل صندوق بیت‌کوین خود به یک ETF درتلاش بوده است.

Grayscale در آغاز سال میلادی جاری طی همکاری تازه‌ای با قدیمی‌ترین بانک آمریکا یعنی BNY Mellon، یک گام دیگر درراستای پیشبرد اهداف خود حرکت کرد. موسسات متعددی برای ارائه‌ی خدمات لازم در زمینه‌های حسابداری و مدیریتی حاضر به همکاری با صندوق بیت‌کوین Grayscale هستند. این شرکت بزرگ سرمایه‌گذاری چندی بعد David LaValle را برای هدایت فرآیند تبدیل صندوق بیت‌کوین خود به یک ETF منصوب نمود. وی درگذشته مدیر اجرایی دو شرکت Alerian و S-Network Global Indexes بوده است.

طبق جدیدترین بروزرسانی‌های موجود در ۱۵ اکتبر، ارزش دارایی‌های تحت مدیریت Grayscale مجموعا ۵۲ میلیارد دلار است. همان‌گونه که انتظار می‌رود بخش بزرگی از این دارایی‌ها به صندوق بیت‌کوین ۳۸ میلیارد دلاری این شرکت اختصاص دارد.

پیشنهاد مطالعه: نحوه‌ی عملکرد صندوق‌های سرمایه‌گذاری بورس (ETF) در حوزه بلاک‌چین

Source

https://coiniran.com/?p=47948
دکمه بازگشت به بالا