ایستگاه خبر

پریمیوم بیت کوین و اتریوم گری‌اسکیل به اوج بازگشتند

پریمیوم سهام بیت کوین و اتریوم گری‌اسکیل (Grayscale) روز دوشنبه به بالاترین سطح دو ماه گذشته رسید که نشان‌دهنده هیجانات مثبت بازار است.

بازگشت گری‌اسکیل

پریمیوم صندوق بیت کوین و اتریوم گری‌اسکیل به بالاترین قیمت در دو ماه گذشته رسید: پریمیوم صندوق اتریوم این شرکت از منفی ۱۱.۳ درصد به ۱۲.۳ درصد و در همین حال، پریمیوم صندوق بیت کوین با کاهش ۱۴.۴ درصدی، از منفی ۱۸.۲ درصد به منفی ۳.۸ درصد رسید. این سطح قیمتی از هفته‌ی آخر مارس دیده نشده است.

اصلی‌ترین کاتالیزور برای این افزایش ناگهانی، راه‌اندازی Simplify United Equity PLUS GBTC ETF است که ۸۵ درصد از پورتفولیوها را در سهام و تا ۱۵ درصد بیت کوین را از طریق صندوق بیت کوین گری‌اسکیل سرمایه‌گذاری می‌کند.

افت اخیر قیمت بیت‌کوین، همراه با تخفیف در GBTC، احتمالاً بالا رفتن جذابیت این دارایی را برای ارزش خالص بالایش به همراه داشته است. بن لیلی از تحلیلگران بازار خاطرنشان کرد که «با افزایش موجودی‌ها انباشتی اتفاق می‌افتد که باعث بازگشت تقاضا در میان سرمایه‌گذاران سازمانی می‌شود.»

پیش از این هفته، پریمیوم‌ها تا اواسط ماه فوریه به بالاترین حد رسیدند، قبل از اینکه تا اوایل ماه می روند نزولی داشته باشد. روند نزولی حتی با افزایش قیمت بیت کوین ادامه داشت و این نشان می‌دهد که فعالان مسلط تر، سرمایه‌گذاران خرد را از عرصه بیرون می‌کنند.

علاوه بر این، باز کردن قفل سهام جدید در اواخر ماه ژوئن از افزایش مداوم پریمیوم خبر می‌داد. در گذشته، دوره‌های باز کردن قفل برای بیت کوین به دلیل بازشدن تجارت آربیتراژ توسط سرمایه‌گذاران سازمانی، رو به افزایش بوده است.

در صورت مثبت بودن پریمیوم، تجارت آربیتراژ یک روش بدون ریسک است. سرمایه‌گذاران سازمانی GBTC را به قیمت خالص ارزش دارایی صادر می‌کنند و آنها را با قیمت بالا در بازار می‌فروشند و سپس این تجارت را تکرار می‌کنند. سهام برای مدت شش ماه پس از صدور قفل می‌شود.

 

پیشنهاد مطالعه: بیت کوین چیست | راهنمای جامع + ویدیو

 

 

Source

https://coiniran.com/?p=45799
دکمه بازگشت به بالا