ایستگاه خبر

Grayscale به دلایل امنیتی از افشای اثبات ذخایر (PoR) خود امتناع ورزید

موسسۀ سرمایه‌گذاری بزرگ Grayscale پس از ریزش بیت‌کوین و اتریوم از افشای عمومی اطلاعات اثبات ذخایر (proof of reserves) خود امتناع ورزیده است.

Grayscale با پست مطلبی در ساعات پایانی جمعۀ گذشته بیان داشت:

«با توجه به دلایل امنیتیِ موجود، نمی‌توانیم اطلاعات آن‌چین کیف‌‌پول و تاییدیه‌های آن را از طریق اثبات ذخایر (PoR) رمزنگاری شده یا سایر روش‌ها پیشرفته به طور عمومی افشا کنیم».

Grayscale اقرار کرد که عدم انتشار اطلاعاتِ مربوط به ذخایر ممکن است موجب ناخشنودی برخی از سرمایه‌گذاران شود. با ورشکستگی صرافی FTX اغلب شرکت‌های فعال در حوزۀ رمز ارز با درخواست‌های گسترده‌ای مبنی بر شفاف‌سازی و اعلام ذخایر خور روبه‌رو شده‌اند.

Grayscale اینگونه استدلال کرد:

«ترس و وحشت کاربران دلیل قانع‌کننده و عاقلانه‌ای برای بی‌توجهی به تنظیمات پیچیده‌ای که امنیت دارایی سرمایه‌گذاران ما را سال‌ها تامین کرده‌اند، نیست».

صندوق بیت‌کوین و اتریوم گری‌اسکیل (GBTC) و (ETHE) پنجشنبۀ گذشته به کفِ پایینیِ تاریخیِ جدیدی رسید. شرکت مادر آن یعنی، Digital Currency Group، نیز شک و تردیدهای مربوط به ریزش زنجیره‌وار شرکت‌ها را رد کرده است. با این‌حال Genesis Global Capital، یکی از شرکت‌هایی که گفته می‌شود با گری‌اسکیل در ارتباط است، تمام سفارشات برداشتی کاربران را متوقف کرده است.

پیشنهاد مطالعه: چگونه امنیت دارایی‌های دیجیتال خود را حفظ کنیم؟

Source

نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا