ایستگاه خبر

همکاری Grayscale و Foundry Digital برای راه‌اندازی محصولات سرمایه‌گذاری استخراج بیت‌کوین!

موسسۀ Grayscale که بزرگترین نهاد مدیریت دارایی دیجیتال جهان است از محصول جدیدی رونمایی کرد که امکان سرمایه‌گذاری در بخش استخراج بیت‌کوین و تجهیزات آن را فراهم می‌سازد.

این صندوق قصد دارد تا برای خرید ماینرهای بیت‌کوین ASIC بودجۀ لازم را جمع‌آوری کرده و آن‌ها را در اختیار شرکت Foundry Digital قرار دهد. Foundry Digital به نیابت از سرمایه‌گذاران این ماینرها را مدیریت خواهد کرد.

طرح استخراج استراتژیک Grayscale

طبق اطلاعات مندرج در سایت رسمی Grayscale، این موسسه مدیریت مالی قصد ایجاد یک مدل درآمدزایی متمایز با سرمایه‌گذاری‌های سنتی را دارد. Grayscale می‌خواهد تا با خرید-فروش روزانۀ بیت‌کوین، درآمد حاصله را در فواصل زمانی سه ماهه بین سرمایه‌گذاران توزیع کند.

با فرارسیدن زمستان کریپتو شاهد افت ۷۰ درصدی ارزش بیت‌کوین از اوج تاریخ خود در ماه نوامبر سال گذشته (آبان ۱۴۰۰) بوده‌ایم. این روند نزولی موجب ورشکستگی و توقف فعالیت برخی از حاضرین صنعت کریپتو نیز شد که در بین آن‌ها تولیدکنندگان تجهیزات استخراج بیت‌کوین بیشترین آسیب را تجربه کردند.

این موسسه با استناد بر چرخۀ چهار مرحله‌ای استخراج (Rising Bull ،Mining Gold Rush ،Inventory Flush و Shakeout) اقدام به سرمایه‌گذاری بر سود آتی بیت‌کوین کرده است. Grayscale معتقد است که چرخۀ استخراج هم‌اکنون در مرحلۀ Inventory Flush قرار دارد، در این مرحله نرخ هش مانند گذشته بالا است اما قیمت بیت‌کوین به میزان قابل‌توجهی کاهش خواهد یافت. طبق این نظریه، در مرحلۀ بعدی یعنی Shakeout ماینرها تجهیزات خود را خاموش کرده و منجر به افت نرخ هش خواهند شد.

دسترسی به این محصول تنها برای سرمایه‌گذاران معتبر ممکن بوده و نیازمند داشتن حداقل ۲۵ هزار دلار سپرده‌گذاری اولیه است.

پیشنهاد مطالعه: چگونه امنیت دارایی‌های دیجیتال خود را حفظ کنیم؟

Source

https://coiniran.com/?p=59639
0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
دکمه بازگشت به بالا
0
دیدگاه خود را با کوین ایران به اشتراک بگذارید!x