ایستگاه خبر

راه‌اندازی ETF متمرکز بر رمز ارزهای گری‌اسکیل

شرکت مدیریت دارایی گری‌اسکیل (Grayscale Investments) اولین صندوق قابل معامله در بورس خود را راه‌اندازی کرده است.

صندوق قابل معامله در بورس گری‌اسکیل شروع به معامله کرد

Grayscale Investments، بزرگترین شرکت مدیریت دارایی دیجیتال جهان با بیش از ۳۸ میلیارد دلار دارایی تحت مدیریت، اولین فعالیت‌های خود را در ETF انجام داده است.

گری‌اسکیل این به‌روزرسانی را در یک بیانیه مطبوعاتی چهارشنبه اعلام کرد. ETF آینده مالی گری‌اسکیل معاملات خود را در بورس اوراق بهادار نیویورک با نماد GFOF آغاز می‌کند و بانک ایالات متحده خدمات مرتبط با آن را ارائه می‌دهد. ETF عملکرد شاخص آینده مالی بلومبرگ گری‌اسکیل را که سبدی از سهام شرکت‌های مختلف مرتبط با ارزهای دیجیتال است، دنبال می‌کند.

شاخص ساخته‌شده توسط بلومبرگ که این ETF آن را رصد می‌کند، شامل سه نوع شرکت گسترده در فضای دارایی‌های دیجیتال است: «مبانی مالی»، «راه‌حل‌های فناوری» و «زیرساخت دارایی‌های دیجیتال». بر اساس بیانیه مطبوعاتی، دسته بنیادهای مالی شامل صرافی‌های رمز ارزی، کارگزاری‌ها و همچنین شرکت‌های سرمایه‌گذاری خواهد بود. راه‌حل‌های فناوری برای شرکت‌هایی اعمال می‌شود که داده‌ها و پردازش‌های حیاتی برای فناوری اقتصاد دیجیتال ارائه می‌کنند، و شرکت‌های زیرساخت شامل استخراج‌کنندگان ارزهای دیجیتال و سایر شرکت‌هایی هستند که به تقویت اکوسیستم کریپتو کمک می‌کنند.

دیوید لاوال، رئیس جهانی ETFها در Grayscale، حرکت امروز را «اولین گام در توسعه استراتژیک طرح‌‌های سرمایه‌گذاری گری‌اسکیل تحت پوشش ETF» نامید.

این صندوق جدید مبادله‌ای متمرکز بر دارایی‌های دیجیتالی، با وجود رد (یا به تعویق انداختن) بی شمار ETF های بیت کوین، توسط SEC آغاز به فعالیت کرد. هفته گذشته، تنظیم‌کننده مالی ایالات متحده درخواست Fidelity را رد کرد. سابقه طولانی SEC در رد ETF بیت کوین نقطه‌ای احتمالاً همان چیزی است که باعث درخواست Valkyrie برای ETF متمرکز بر استخراج بیت کوین شده است.

گری‌اسکیل صراحتاً به رد مکرر ETF نقطه‌ای SEC اعتراض کرده و امیدوار است محصول شاخص خود، GBTC، در آینده به یک ETF تبدیل شود. در همین حال، از طریق GBTC و سایر صندوق‌ها، سرمایه‌گذاری در رمز ارزها را ممکن می‌کند.

اکنون، با راه‌اندازی ETF آینده مالی گری‌اسکیل این شرکت راه‌های جدیدی را پیش پای سرمایه‌گذاران نهادی قرار داده است.

 

پیشنهاد مطالعه: نحوه عملکرد صندوق های سرمایه گذاری بورس

 

Source

https://coiniran.com/?p=49596
دکمه بازگشت به بالا