ایستگاه خبر

سولانا و یونی‌سوآپ اعضای جدید صندوق سرمایه‌گذاری ۴۹۵ میلیون دلاری Grayscale

شرکت مدیریت دارایی Grayscale در آخرین تعدیل سه‌ماهه‌ی خود سولانا و یونی‌سوآپ را به صندوق بزرگ سرمایه‌گذاری‌ دیجیتال ۴۹۵ میلیون دلاری خود افزود. این نخستین بار است که این شرکت نیویورکی از سولانا به‌عنوان یک ابزار سرمایه‌گذاری استفاده می‌کند.

بنابراین سولانا و یونی‌سوآپ درحال حاضر به‌ترتیب ۳.۲۴ و ۱.۰۶ درصد از حجم کل دارایی‌های Grayscale را به‌خود اختصاص داده‌اند. بیت‌کوین همچنان تسلط ۶۲ درصدی خود را در این صندوق حفظ کرده است و اتریوم نیز با ۲۶ درصد در جایگاه دوم قرار دارد. باقیمانده‌ی این دارایی‌ها بین توکن‌های کاردانو، چین‌لینک، لایت‌کوین و بیت‌کوین کش توزیع شده است.

Grayscale برای خرید سولانا و یونی‌سوآپ مجبور به فروش سایر دارایی‌هایی صندوق خود شده است. این صندوق سطح ذخیره‌ی بیت‌کوین خود را تقریبا ۵ درصد کاهش داده است و سایر دارایی‌ها را نیز دست‌خوش تغییرات کوچکی کرده است. با این‌وجود، سهم کاردانو، که ماه گذشته به این صندوق افزوده شد، از ۴.۲۶ درصد به ۵.۱۱ درصد افزایش یافته است.

این تصمیم Grayscale نشانگر آن است که سولانا به یکی از محبوب‌ترین حاضرین بازار کریپتو تبدیل شده است. بلاک‌چین سولانا نسبت به رقیب خود یعنی اتریوم از سرعت عملکرد بالاتر و کارمزدهای بسیار اندکی برخوردار است. کیفیت خدمات این بلاک‌چین شبیه همتایان خود یعنی کاردانو، پولکادات و زنجیره‌ی هوشمند بایننس (BSC) است.

محبوبیت سولانا بر قیمت آن نیز اثر داشته، با شروع تابستان در یک روند گاوی قرار گرفت و موفق شد در اواسط سپتامبر به اوج تاریخی ۱۹۱ دلاری خود دست یابد. هم‌اکنون قیمت هرواحد سولانا معادل ۱۷۲ دلار است.

باآنکه سولانا درحال حاضر در شیب نزولی قرارگرفته است اما ارزش بازار گذشته‌ی ۴۸ میلیاردی خود را حفظ کرده است، ارزش توکن‌های غیرقابل تعویض (NFT) این بلاک‌چین نیز اخیرا به ۱ میلیارد دلار رسیده است.

نکته‌ی قابل‌توجه تغییر رویکرد Grayscale از بیت‌کوین به سمت آلتکوین‌ها است. بیت‌کوین و اتریوم در ماه آوریل به‌ترتیب ۷۹.۸ و ۱۷ درصد از حجم دارایی‌های این صندوق سرمایه‌گذاری را به‌خود اختصاص داده بودند. ناگفته نماند که سلطه‌ی بیت‌کوین بر بازار دارایی‌های دیجیتال نیز از آوریل تاکنون ۲۷ درصد کاهش یافته است.

پیشنهاد مطالعه: استیک کردن چیست؟ (Staking) استیکینگ ارز دیجیتال به زبان ساده!

Source

https://coiniran.com/?p=47758
دکمه بازگشت به بالا