ایستگاه خبر

کاردانو عضو جدید صندوق سرمایه‌گذاری رمز ارز Grayscale

شرکت سرمایه‌گذاری رمز ارز Grayscale خبر از افزودن کاردانو (ADA) را به صندوق بزرگ دارایی‌ دیجیتال خود داد. به‌ گفته‌ی این شرکت نیویورکی، کاردانو بالغ بر ۴.۲۶ درصد از حجم کل این صندوق را دربر خواهد گرفت.

درحال حاضر بخش بزرگی از این صندوق سرمایه‌گذاری را بیت‌کوین و اتریوم به‌ترتیب با ۶۷.۴۷ و ۲۵.۳۹ درصد به خود اختصاص داده‌اند، اما Grayscale مایل است از پنجمین آلتکوین برتر بازار یعنی کاردانو جهت تنوع پورتفولیوی دیجیتال خود پشتیبانی نماید. شرکت Grayscale در ماه آوریل ۰.۸۶ درصد از حجم صندوق خود را به توکن Chainlink اختصاص داد.

ادوارد مک‌گی، معاون امورمالی Grayscale، در این رابطه اظهار داشت: «با افزودن کاردانو به پورتفولیوی این شرکت تنوع محصولات صندوق سرمایه‌گذاری ما بالغ بر ۷۰ درصد حجم کل بازار دارایی‌های دیجیتال را به خود اختصاص می‌دهد.»

کاردانو عضو جدید صندوق سرمایه‌گذاری رمز ارز Grayscale

مروری بر کاردانو و Grayscale

کاردانو نوعی بلاک‌چین است که رقابت تنگاتنگی با اتریوم دارد، بنیان‌گذار آن، چارلز هاسکینسون، یکی از بنیان‌گذاران شبکه‌ی اتریوم نیز بوده است. کاردانو خود را «نخستین رمز ارز نسل سوم»» خوانده و مانند اتریوم قصد دارد تا از ایجاد قراردادهای هوشمند پشتیبانی کند. قراردادهای هوشمند نوعی دستورات برنامه‌نویسی بر بستر بلاک‌چین هستند که قادر به اجرای خودکار دستورات می‌باشند.

رمز ارز بومی بلاک‌چین کاردانو ADA نام دارد و موفق شده است طی سال گذشته صعود چشمگیری در رتبه‌بندی بازار کریپتو داشته باشد. ADA درحال حاضر با حجم بازاری معادل ۴۳ میلیارد دلار پنجمین رمز ارز برتر است.

شرکت Grayscale یک صندوق دارایی دیجیتال محبوب است که به سرمایه‌گذاران اجازه می‌دهد تا با خرید سهام رمز ارزها از سود حاصله برخوردار گردند. این ویژگی بسیار مفیدی برای سرمایه‌گذاران است، زیرا پیچیدگی‌های فنی مربوط به خرید و نگهداری رمز ارزها را کاملا از میان برمی‌دارد. دو رمز ارز بیت‌کوین کش و لایت‌کوین نیز بخشی از صندوق بزرگ دارایی‌ دیجیتال Grayscale را به‌ترتیب با ۱.۰۳ و ۰.۹۹ درصد تشکیل داده‌اند.

در هنگام نگارش این خبر قیمت هر واحد از کاردانو با ۴.۶۲ درصد تغییر در ۲۴ ساعت گذشته معادل ۱.۳۷ دلار است.

پیشنهاد مطالعه: آشنایی با کاردانو

Source

https://coiniran.com/?p=46355
دکمه بازگشت به بالا