ایستگاه خبر

سازنده پردازنده گرافیک، Nvidia، شرکت ARM را با مبلغ 40 میلیارد دلار خرید

به گزارش خبر گزاری Bitcoin.com، شرکت Nvidia که متخصص در تولید سخت‌افزار برای کنسول‌های بازی ویدیویی و استخراج رمزارز است، در بک بیانیه مطبواتی عنوان کرد که برای خریداری هلدینگ Arm، مبلغ 40 میلیارد دلار را که شامل پول نقد و سهام است، به شرکت ژاپنی Softbank می‌پردازد.

از این توافق‌نامه انتظار می‌رود که منجر به ایجاد یک شرکت محاسباتی بزرگ برای عصر هوش مصنوعی شود. ینسن هوانگ، مدیر اجرایی Nvidia، اشاره کرده که شرکت Arm همچنان در شهر کمبریج لندن مستقر می‌ماند و نشان تجاری خود را نیز حفظ خواهد کرد. وی افزود:

“با داشتن این مرکز فناوری، به دنبال توسعه تجهیزات پژوهش هوش مصنوعی در یک سطح جهانی هستیم که از رشد و توسعه در سیستم سلامت، علوم زندگی، رباتیک، خودرو‌های خودران و بسیاری از زمینه‌ّهای دیگر حمایت کند.”

واحد پردازش گرافیک (GPU) که توسط Nvidia تولید می‌شود، اغلب در بازی‌های ویدیویی استفاده می‌شود اما برای استخراج دارایی‌های دیجیتال مثل اتریوم (ETH)، مونرو (XMR) و زدکش (Zcash) به کار گزفته می‌شود.

فناوری تراشه موبایل

فناوری شرکت Arm، ستون اصلی اغلب تلفن‌های هوشمند کنونی است. این شرکت طرح‌هایی را می‌سازد که شرکت‌های معروف مثل Apple، Samsung Electronics و Huawei، آن‌ها را به تزاشه‌‌های سفارشی تبدیل می‌کنند. کاربرد فناوری شرکت Arm، همچنین در زمینه‌ی مراکز داده ابری، بیش از پیش مورد توجه قرار گرفته است. آن‌ها اداعا می‌کنند که تاکنون 180 تراشه بر اساس طرح‌های این شرکت ساخته شده است.

سایمون سگاس، مدیر عامل Arm توضیح داد:

“با همراه کردن توان فنی دو شرکت Nvidia و Arm، می‌توانیم روند پیشرفت خود را شتاب دهیم و راه‌حل‌‌های جدیدی را برای توانمند‌سازی یک اکوسیستم نوآوری ارائه دهیم.”

در بند‌های این قرارداد که از طرف هر سه شرکت Nvidia، Softbank و Arm مورد تأیید قرار گرفته است، ذکر شده که شرکت Nvidia مبلغ 12 میلیارد دلار بصورت نقدی و 21.5 میلیارد دلار به صورت سهام به شرکت Softbank می‌پردازد. همچنین Nvidia موظف است اوراق بهاداری جمعا به ارزش 1.5 میلیارد دلار را برای کارکنان شرکت Arm منتشر کند.

این قرارداد راه را برای شرکت Nvidia به سوی تراشه‌ های موبایل هموار می‌کند اما ممکن است با خطر موشکافی و سخت‌گیری قانون‌گذاران در پی مشکلاتی چون انحصار و تضاد منافع مواجه شود.

ارزش سهام Nvidia در روز چهارشنبه در بازار سهام NASDAQ با 4 درصد کاهش به 500.58 دلار رسید. در طول 52 هفته گذشته، قیمت سهام این شرکت بین حداکثر 589.07 دلار و حداقل 169.32 دلار در نوسان بوده است. ارزش بازاری این شرکت بیش از 340 میلیارد دلار است.

بیشتر بخوانیم: بهترین کارت های گرافیک (GPU) برای استخراج رمزارز ها در سال 2018

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا