ایستگاه خبر

صرافی رمز ارز Mt. Gox، یک میلیارد دلار از بدهی خود را پس می دهد

Mt. Gox یک صرافی رمز ارز ها در جهان که به دلیل ناپدید شدن ۷۴۴ هزار بیت کوین تعطیل شد، معادل ۱.۳ میلیارد دلار بیت کوین و بیت کوین کش بازپرداخت می کند.

صرافی بدنام و تعطیل شده ی بیت کوین به نام  Mt. Gox که زمانی بزرگترین صرافی رمز ارز ها در جهان بود، برای بخش نهایی اثبات بی گناهی اش آماده می شود. اعتبار دهندگان برای طرح بازپرداخت زیان قربانیان متحد شده اند و قرار است تا اوایل تابستان ۲۰۱۹ معادل ۱.۳ میلیارد دلار بیت کوین (BTC) و بیت کوین کش (BCH) بازپرداخت شود.

بیشتر بخوانید: روش های نقد کردن ارز های رمزنگاری شده در ایران چیست؟

در اعلامیه ای که اخیرا منتشر شده است اعتبار دهندگان با توجه به بازخورد های قبلی سیاست های خود را اصلاح کرده اند. این اصلاحات شامل نحوه بازپرداخت رسمی Bitcoin و بیت کوین کش به قربانیان از طریق اکانت های موجود روی دیگر صرافی ها یا اکانت های تازه تاسیسِ تایید  شده است. آنها توضیح دادند:

«به نظر ما فرستادن بیت کوین و بیت کوین کش به صرافی هایی که بسیاری از طلبکاران در آن حساب دارند یا به آسانی قادر به ایجاد حساب هستند، مطلوب است.»

همچنین، این صرافی پول های نقد حاصل از فروش های قبلی را برای بازپرداخت به طلبکاران نگه داشته و قادر است از پول فیات برای بازپرداخت استفاده کند.

صرافی رمز ارز Mt. Gox، ۱.۳ میلیارد دلار از بدهی خود را پس می دهد
gox creditors agree to 1-3bil repayment in bch, btc/ Source

۱۶۰ هزار بیت کوین و ۱۶۸ هزار بیت کوین کش

از سایر آلتکوین ها (رمز ارز های غیر از Bitcoin) به علت نوسانات و تنوع بسیار زیاد آن ها برای بازپرداخت استفاده نمی شود. همچنین به دلیل عمق کم بازار آلتکوین ها استفاده از آنها ممکن است به ضررشان تمام شود؛ به طوریکه فروش ناگهانی آلتکوین ها ممکن است به کاهش قیمت سریع و ایجاد مشکلات امنیتی دامن بزند. در اعلامیه ای که در ماه آگوست منتشر شد، چگونگی ترکیب ۱۶۰ هزار بیت کوین و ۱۶۸ هزار بیت کوین کش با «اوراق مشتقه» ی Gox که به متولی امین پرداخت می شود تشریح شده است.

بیشتر بخوانید: مردم چین با استفاده از تکنولوژی بلاک چین سانسور دولتی را دور زدند

راه اندازی مارکت bitcoin در بازار بورس نیویورک (NYSE)

Mt. Gox یکی از محبوب ترین صرافی رمز ارز ها در جهان بود که چهار سال قبل ایجاد گردید و سر انجام به دلیل ناپدید شدن ۷۴۴ هزار بیت کوین تعطیل شد. پس از آن، طلبکاران تلاش کردند تا موضوع را به شکل مدنی حل و فصل کنند.

نظر شما در مورد برخورد این صرافی با طلبکارانش چیست؟ لطفا نظرات و تجارب خود را با مخاطبان کوین ایران به اشتراک بگذارید.

توجه!

دیدگاه هایی که در این مقاله ارائه شده اند متعلق به نویسنده می باشند و لزوماً مربوط به کوین ایران نیست و نباید به آن نسبت داده شود.

Source & image

https://coiniran.com/?p=23179
0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
دکمه بازگشت به بالا
0
دیدگاه خود را با کوین ایران به اشتراک بگذارید!x