ایستگاه خبر

تقریبا نیم درصد از ۳۰ میلیون آدرس بیت کوینی حاوی دست‌کم ۱۰ بیت کوین هستند

برای اولین بار، تعداد کیف پول‌های بیت کوینی برخوردار از یک موجودی مثبت از مزر ۳۰ میلیون واحد عبور کرد. با این حال، کمتر از یک درصد از این کیف پول‌ها حاوی دست‌کم ۱۰ بیت کوین هستند.

بنابر آخرین آمار و ارقام منتشر شده توسط Bitinfocharts، یک کیف پول با موجودی دست‌کم ۱۰ بیت کوین (با ارزش تقریبی برابر با ۹۱ هزار دلار) کافی است تا مالک آن در زمره نیم درصد برتر دارندگان بیت کوین قرار گیرد.

گفتنی است کیف پول‌های با موجودی ۱۰ الی ۱۰۰ بیت کوین، ۰.۴۵ درصد از کل کیف پول‌ها را تشکیل می‌دهند و ۲.۱۷ درصد از کیف پول‌ها هم حاوی ۱ الی ۱۰ بیت کوین هستند.

با این پیش‌فرض که هر شخص می‌تواند دارای چندین کیف پول باشد، فردی که ۹۱ هزار دلار موجودی دارد، می‌تواند در صدر فهرست بزرگترین بیت‌کوین‌داران جای بگیرد.

کیف پول‌های برخوردار از موجودی‌های بسیار هنگفت (اعم از صرافی‌اها و بخش کوچکی از نهنگ‌ها) همچنان بسیار کم‌شمار هستند. هم‌اکنون ۳۰.۴ میلیون آدرس بیت کوینی با موجودی مثبت وجود دارد که نسبت به تعداد ۲۵ میلیونی در بازه زمانی مشابه سال گذشته، افزایش چشم‌گیری را نشان می‌دهد.

ناگفته نماند که تعداد کیف پول‌های دارای یک موجودی خاص در سال جدید به رکورد جدیدی دست یافته است. از جمله کیف‌ پول‌های حاوی دست‌کم یک بیت کوین در ماه مارس به ۸۰۰ هزار واحد رسید.

از زمان سقوط شاخص‌های عمومی بازار سهام در اثر همه‌گیری ویروس کرونا و احیای بیت کوین پس از گذشت چند هفته، آمار و ارقام ثبت شده در صرافی‌ها نشان می‌دهد که موج جدیدی از ورود افراد به سرمایه‌گذاری در رمزارزها رخ داده است.

Source

https://coiniran.com/?p=39030
دکمه بازگشت به بالا