ایستگاه خبر

داده‌های Google Trends از کاهش ۷۰ درصدی علاقه به NFTها خبر می‌دهند!

طبق داده‌های به‌ دست آمده ازسوی واحد تحلیلی آماری Google Trends علاقه‌ی کاربران به توکن‌های غیرقابل تعویض (NFT) و موضوعات مرتبط به آن در ماه می ۲۰۲۲ (خرداد ۱۴۰۱) با افت تاریخی جدیدی روبه‌رو بوده است. شاخص «علاقه درطول زمان – interest over time» از تعداد جستجوهای کلیدواژه‌ی «NFT» در گوگل به‌ دست می‌آید و با عددی بین ۰ و ۱۰۰ نشان داده می‌شود. اعداد صفر یا نزدیک به آن از فقدان علاقه و اعداد ۵۰ و بالاتر بیانگر محبوبیت جستجوی کلیدواژه بین اکثریت کاربران جهانی است.

بسامد عبارت «non-fungible token» در روزهای پایانی ماه می معادل با ۲۶ بوده است که درمقایسه با اوج تاریخی خود (بسامد=۱۰۰) در ماه ژانویه ۲۰۲۲ (دی ۱۴۰۰) تقریبا ۷۴ درصد افت داشته است.

داده‌های Google Trends از کاهش 70 درصدی علاقه به NFTها خبر می‌دهند!

درحالی که حجم مبادلات ماهانه‌ی بازارهای اصلی NFT در ژانویه ۲۰۲۲ (دی ۱۴۰۰) به اوج تاریخی ۱۶.۵۴ میلیارد دلاری رسید، این رقم در روزهای پایانی ماه جاری با ۷۵ درصد کاهش تنها ۴ میلیارد دلار بود.

داده‌های Google Trends از کاهش 70 درصدی علاقه به NFTها خبر می‌دهند!

چندین مجموعه‌ی محبوب NFT به اوج‌گیری تاریخی ماه ژانویه کمک کردند که درمیان آنها می‌توان به میمون‌های کسل (BAYC)، میمون‌های جهش‌یافته (MAYC) و اکسی اینفینیتی (Axie Infinity) اشاره کرد.

داده‌های Google Trends از کاهش 70 درصدی علاقه به NFTها خبر می‌دهند!

مجموعه‌ی میمون‌های کسل در روزهای پایانی ماه جاری با ۴۱ درصد کاهش در محدوده‌ی ۲۰۰ میلیون دلاری قرار گرفته است. سناریویی مشابه نیز برای اکسی اینفینیتی و میمون‌های جهش‌یافته رخ داد، حجم فروش این دو مجموعه از اوج تاریخی ژانویه که به‌ ترتیب ۱۲۶.۴۹ و ۲۵۲.۳۳ میلیون دلار بود با افت شدیدی مواجه و در سه‌ ماهه‌ی دوم ۲۰۲۲ به ترتیب برابر با ۶.۶ و ۱۶۳.۹۶ میلیون دلار بود.

درحال حاضر موضوعات جهانی محبوب برای جستجو در Google Trends به‌ترتیب بحران نظامی اوکراین-روسیه، کنترل و مدیریت سلاح و شرایط فعلی بازار نزولی کریپتو می‌باشد.

پیشنهاد مطالعه: فناوری NFT در پی تاج‌وتخت! آیا بازار NFT دوام خواهد آورد؟

Source

https://coiniran.com/?p=57281
دکمه بازگشت به بالا