ایستگاه خبر

کاهش نرخ محبوبیت بیت کوین و دیفای در گوگل

داده‌های گوگل ترندز Google Trends نشان از کاهش نرخ محبوبیت بیت کوین و دیفای دارند. اگر به داده‌‌های گوگل ترندز نگاه کنیم می‌بینیم که علاقه به بیت کوین در حال کاهش است و دامنه توجه به دنیای صنعت مالی غیرمتمرکز (DeFi) کمتر می‌شود.

گوگل ترندز این‌طور عمل می‌کند که به هر اصطلاح جستجو شده توسط کاربران در سطح جهان یا یک کشور یا یک منطقه خاص در یک بازه زمانی مشخص، یک مقدار عددی اختصاص می‌دهد که نشانه‌ای از محبوبیت آن است. می‌توان گفت این داده‌های گوگل تا حدی، نشانه‌ای از علاقه جهانیان به جنبه‌های مختلف بازار رمزارزهاست.

در هفته اول ماه سپتامبر، گوگل به بیت کوین از نظر محبوبیت نمره ۵۱ از ۱۰۰ داد. این نمره در در مقایسه با وضعیت بیت کوین در سال گذشته داده شده است. (این عدد در اواسط ماه مه، در زمان هاوینگ بیت کوین، به ۱۰۰ رسید.) پس از کاهش قیمت بیت کوین در ابتدای سپتامبر، علاقه به بزرگترین رمزارز دنیا نیز به ۴۱ کاهش یافت.

اما در مورد DeFi، موضوع جذاب و مهم تابستان گذشته! علاقه به جستجوی این عبارت در اواخر ماه مارس به اوج خود رسید، زمانی که بیت کوین در پایین‌ترین سطح خود قرار داشت – قیمت آن در میان عدم‌اطمینان ناشی از بیماری همه‌گیر کرونا سقوط کرده بود – سپس علاقه به دیفای در موتور جستجوی گوگل در ماه‌های بعدی کمی کاهش یافت تا هفته اول سپتامبر که دوباره به ۱۰۰/۹۹ رسید. نرخ محبوبیت دیفای از آن زمان با سرعت کاهش یافته است تا امروز که به ۶۵ از ۱۰۰ رسیده است.

از آنجا که علاقه به بیت کوین در سال جاری با کاهش روبرو شده است، انتظار می‌رود که علاقه جهانی به Ethereum به شدت افزایش یابد (بیشتر پروژه‌های DeFi بر روی بلاکچین اتریوم ساخته شده‌اند) نرخ محبوبیت این رمزارز از ابتدای سال تا کنون ۱۱ درصد افزایش یافته است.

 

Source

https://coiniran.com/?p=41469
دکمه بازگشت به بالا