ایستگاه خبر

۸ اپلیکیشن استخراج جعلی از گوگل پلی حذف شد!

شرکت امنیت مجازی Trend Micro با انتشار گزارشی درخصوص اپلیکیشن‌های استخراج ابری جعلی که کاربران را برای استفاده از خدمات خود ملزم به تماشای ویدوئوهای تبلیغاتی کرده و از آنان پول دریافت می‌کردند، هشداد داد. بعضی از این اپلیکیشن‌ها در فروشگاه نرم‌افزاری پلی استور (Play Store) وجود داشتند که بلافاصله توسط گوگل حذف شدند. در قسمتی از گزارش منتشر شده‌ی Trend Micro آمده است:

«ما موفق به شناسایی ۸ برنامه‌ی مخرب شده‌ایم که خود را به‌عنوان اپلیکیشن استخراج ابری به کاربران معرفی می‌کردند. این اپلیکیشن‌ها با وعده‌ی ارائه‌ی رمز ارزها در ازای سرمایه‌گذاری در عملیات استخراج ابری، سعی در فریب افراد داشته‌اند.»

8 اپلیکیشن استخراج جعلی از گوگل پلی حذف شد!

بیش از ۱۲۰ اپلیکیشن استخراج جعلی توسط  Trend Micro شناسایی شد

این هشت برنامه که در گوگل استور موجود بودند عبارت‌اند از:

Bitfunds ،Bitcoin Miner ،Bitcoin (BTC) – Pool Mining Cloud Wallet ،Crypto Holic ،Daily Bitcoin Rewards ،Bitcoin 2021 ،Minebit Pro و Ethereum (ETH) – Pool Mining Cloud.

شرکت امنیتی Trend Micro در توضیحات خود به این نکته اشاره کرد که «این اپلیکیشن‌های مخرب کاربران را برای تماشای ویدئوهای تبلیغاتی و پرداخت ماهانه ۱۵ دلار برای استفاده از خدمات خود فریب داده‌اند، به‌علاوه گاهی مبالغ بیشتری را بدون ارائه‌ی کوچکترین خدمات از قربانیان خود دریافت می‌کردند.»

به‌‌گفته‌ی این شرکت جستوی کلیدواژه‌هایی همچون «استخراج ابری» همچنان نتایج مشابه بی‌شماری را در گوگل استور دربر دارد، برخی از این اپلیکیشن‌ها بیش از ۱۰۰ هزار مرتبه دانلود شده‌اند.

این شرکت با ذکر داده‌های ارائه شده از سوی «خدمات اعتبارسنجی اپلیکیشن‌های موبایلی (MARS)»، بیان داشت:

«درحال حاضر بیش از ۱۲۰ اپلیکیشن مخرب استخراج رمز ارز برای دانلود وجود دارند که فاقد هرگونه قابلیت واقعی هستند. این برنامه‌های جعلی تاکنون بیش از ۴۵۰۰ کاربر را در سطح جهانی آلوده کرده‌اند.»

پیشنهاد مطالعه: بهترین نرم‌افزارهای استخراج بیت کوین در سال ۲۰۲۱

Source

https://coiniran.com/?p=47178
دکمه بازگشت به بالا