ایستگاه خبر

گوگل کلود یکی از اعتبارسنج‌های سولانا شد!

گوگل کلود (Google Cloud)، واحد پردازش ابری شرکت گوگل، در روز گذشته اعلام داشت که فعالیت خود را به عنوان یکی از اعتبارسنج‌های بلاک‌چین سولانا آغاز کرده است. درپی این همکاری ویژگی‌های منحصربه‌فردی برای حمایت از توسعه‌دهندگان و نودهای سولانا معرفی خواهند شد.

انتشار این خبر باعث جهش 12 درصدی توکن SOL شد و قیمت هر واحد از آن به 36.80 دلار رسید. گوگل کلود در یک توییت نوشت که علاوه‌بر ویژگی فوق قصد دارد تا موتور نود بلاک‌چین خود را در سال 2023 (1402) با سولانا ادغام نماید.

گوگل کلود یکی از اعتبارسنج‌های سولانا شد!

Nalin Mittal، مدیر محصولات وب3 گوگل، در کنفرانس Breakpoint لیسبون اظهار داشت که تیم وی می‌خواهند تنها با یک کلیک اجرای مقرون‌به‌صرفۀ نودهای سولانا را ممکن سازند. گوگل کلود همچنین اعلام داشت که درحال فهرست‌بندی داده‌های سولانا بوده و آن‌ها را به پایگاه دادۀ BigQuery ارسال خواهد کرد تا توسعه‌دهندگان سولانا بهتر بتوانند به داده‌های تاریخی این بلاک‌چین دسترسی داشته باشند. این راهکار در سه ماهۀ نخست سال 2023 (دی 1401 تا فروردین 1402) اجرایی خواهد شد.

وی در ادامه افزود که گوگل می‌خواهد از برنامۀ اعتباری خود برای کمک به استارت‌آپ‌های حاضر در شبکۀ سولانا استفاده کند، سقف بسته‌های مالی این طرح 100 هزار دلار برای هر متقاضی خواهد بود.

Anatoly Yakovenko، بنیان‌گذار سولانا، در کنفرانس Breakpoint ملحق شدن به BigQuery را گام بزرگی در پیشرفت سولانا قلمداد کرده و گفت:

«گوگل می‌تواند با طراحی کیت‌های توسعه نرم‌افزار (SDK) بهتر ما را در رفع چالش‌های مهندسی یاری داده و توسعۀ اپلیکیشن‌ها و مسائل مربوط به ذخیرۀ عبارات بازیابی (seed phrase) یاری دهد».

 

پیشنهاد مطالعه: نود یا گره چیست؟ (Node) آشنایی با انواع نود در بلاک چین

Source

نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا