ایستگاه خبر

همکاری Goldman Sachs و Galaxy Digital برای عرضه‌ی قراردادهای آتی بیت‌کوین

Galaxy Digital در سال ۲۰۱۸ با هدف تلفیق وال استریت و حوزه‌ی رمز ارزها تاسیس شد. اکنون این هدف با گذشت ۳ سال از آن روز با همکاری Galaxy Digital با مجموعه‌ی عظیم بانکی Goldman Sachs برای عرضه‌ی قراردادهای آتی بیت‌کوین محقق گشته است.

طبق اخبار واصله، شرکت نیویورکی Galaxy Digital نقدینگی لازم را برای پیشخوان معاملاتی قرادادهای آتی بیت‌کوین در بانک گلدمن ساکس فراهم می‌کند. طرح قراردهای آتی بانک Goldman Sachs در سال ۲۰۱۸ شکل گرفت، اما شرایط نامساعد نظارتی عرضه‌ی آن را تا ماه گذشته به تعویق انداخت.

Galaxy Digital به مشتریان بانک گلدمن ساکس در معاملات قراردادهای آتی بیت‌کوین در بورس کالای شیکاگو (CME) کمک خواهد نمود. این محصول در سال ۲۰۱۷ به فهرست کالاهای CME افزوده شد.

تامین‌کنندگان نقدینگی که گاهی «سازندگان بازار» نیز نامیده می‌شوند، بخش‌های بزرگی از سهام شرکت‌ها را خریده و سپس آنها را به مشتریان می‌فروشند. لازم به ذکر است که علی‌رغم وضعیت بازار، مشتریان بانک Goldman Sachs همواره قادر به خرید رمز ارز دلخواه‌ خود خواهند بود.

همکاری Goldman Sachs و Galaxy Digital برای عرضه‌ی قراردادهای آتی بیت‌کوین

این بانک هم‌اکنون با یک تامین‌کننده‌ی نقدینگی دیگر به نام Cumberland DRW عرضه‌ی قراردادهای آتی بیت‌کوین خود را آغاز نموده است. همکاری گلدمن ساکس با شرکت Galaxy Digital در راستای توسعه‌ی خدمات کریپتو به مشتریان خود قلمداد می‌گردد.

Galaxy Digital و Cumberland درخصوص فروش قراردادهای آتی بیت‌کوین مشارکت خواهند داشت. این گونه قراردادها نوعی توافق‌نامه‌ی پرطرفدار است که دارنده‌ی آن را ملزم به خرید یا فروش بیت‌کوین در یک زمان، مقدار و قیمت معین می‌نمایند.

ماجراجویی Goldman Sachs در فضای رمز ارزها

در هفته‌ی گذشته شاهد عرضه‌ی قراردادهای آتی اتریوم از سوی گلدمن ساکس بودیم. این دو نوع محصول معاملاتی با رویکرد اخیر این بانک درخصوص «مورد اعتماد نبودن رمز ارزها» در تضاد کامل هستند. به اعتقاد گلدمن ساکس، سهام بازار آمریکا پوشش ریسک بسیار کارآمدتری نسبت به انواع «طلای دیجیتال (رمز ارزها)» هستند.

با این وجود، هدف گلدمن ساکس نیز مانند دیگر موسسات، ارائه‌ی خدمات مالی است. اگر تعداد قابل‌ توجهی از مشتریان بخواهند به بازارهای پرنوسان رمز ارزها وارد شوند، Goldman Sachs کاملا از این موضوع حمایت خواهد نمود.

پیشنهاد مطالعه: وضعیت حال حاضر بازار بیت کوین: رشد قیمت یا کاهش قیمت؟ – تحلیل آن‌چین

Source

https://coiniran.com/?p=46136
دکمه بازگشت به بالا