ایستگاه خبر

اولین معاملات مشتقات مرتبط با اتریوم در گلدمن ساکس

گلدمن ساکس اولین تجارت مشتقات مرتبط با اتر را در روز دوشنبه با موفقیت به پایان رساند. با این دارایی به‌طور غیرمستقیم سرمایه‌گذاران می‌توانند در ETH، دومین ارز دیجیتال بزرگ از نظر ارزش بازار سرمایه‌گذاری کنند. Marex Financial، یک شرکت مالی مستقر در لندن، طرف مقابل تجاری بود.

ایمان بلندمدت گلدمن ساکس

گلدمن ساکس اولین تجارت مشتقه مرتبط با اتریوم خود را در پس زمینه نزولی بازار کریپتو انجام داد، به طوری که کل بازار ارزهای دیجیتال، از جمله ETH، به پایین‌ترین سطح خود از پایان سال ۲۰۲۰ سقوط کرده بود. ارزش بازار ارزهای دیجیتال به زیر ۱ تریلیون دلار کاهش یافته و ارزش بازار بیت کوین نیز به زیر ۴۵۰ میلیارد دلار رسیده است.

علیرغم روند نزولی اخیر، این تجارت می‌تواند ایمان بلندمدت به بازارهای کریپتو و کریپتو به‌عنوان یک طبقه دارایی را نشان دهد. در ماه ژانویه، مدیرعامل سابق گلدمن ساکس اعتراف کرده بود که علیرغم بدبینی سابق به رمز ارزها درک او نسبت به آن‌ها در حال تغییر است. مدیرعامل سابق در مصاحبه‌ای اعلام کرد:

رمز ارزها ارزش زیادی از دست داده‌اند، اما در نقطه‌ای که تریلیون‌ها دلار ارزش دارد و کل اکوسیستم‌ها در اطراف آن رشد می‌کنند. البته ما مزایای انتقال آنی و کاهش ریسک اعتباری و تمامی مزایای بلاکچین را داریم. نمی‌توانم آینده را پیش‌بینی کنم، اما فکر می‌کنم این چیز بزرگی است که بتوانیم زمان حال را پیش‌بینی کنیم، مثلاً «چه اتفاقی می‌افتد؟» و من به رمز ارز نگاه می‌کنم و می‌دانم اتفاقات بزرگی می‌افتد.

ایجاد تنوع از مشتقات مرتبط با بیت کوین در گلدمن ساکس

در حالی که گلدمن ساکس در گذشته گزینه‌های معاملاتی کریپتو را ارائه می‌کرد، بیشتر آن حول بیت کوین و مشتقات مرتبط با بیت کوین متمرکز بود. این بانک اولین بانک بزرگ در ایالات متحده آمریکا بود که معاملات فرابورس بیت کوین را در ماه مارس ارائه کرد و اکنون اولین تجارت مشتقه مرتبط با ETH خود را راه‌اندازی کرده است.

در سال ۲۰۲۱، گلدمن ساکس در طرفداری از اتریوم بسیار سرسخت بود و پیش‌بینی کرد که افزایش تورم می‌تواند قیمت اتریوم را تا پایان سال ۲۰۲۱ به ۸۰۰۰ دلار برساند. گلدمن همچنین در ماه آوریل اعلام کرده بود که به زودی گزینه‌های معامله اتر با تسویه نقدی را ارائه می‌کند و همچنین ادعا کرده بود که اتریوم می‌تواند در مقطعی از BTC به عنوان ذخیره‌کننده ارزش پیشی بگیرد. ذکر این نکته ضروری است که گلدمن ساکس یکی از سرسخت‌ترین منتقدان ارزهای دیجیتال بود. با این حال، همراه با غول‌های پیشرو وال استریت، دیدگاه خود را نسبت به ارزهای دیجیتال در ماه‌های اخیر تغییر داده است.

 

پیشنهاد مطالعه: بازار مشتقات رمزنگاری چیست؟ (Derivatives)

 

Source

https://coiniran.com/?p=57350
دکمه بازگشت به بالا