ایستگاه خبر

Goldman Sachs می گوید طلا از بیتکوین بهتر است

بر اساس اظهارات Goldman Sachs Group Inc، هنگامی که طلا بر اساس اکثر مشخصه های کلیدی پول ارزیابی شود، بر رمزارز غلبه می کند. و اضافه می کند که ترس و ثروت، کنترل کننده های اصلی شِمش طلا هستند.

تحلیل گرانی از جمله Jeffrey Currie  و  Michael Hinds نوشتند: ” به رغم فقدان بازدهی فلزات گرانبها، همچنان یک دارایی مناسب در دنیای مدرن می باشند. آنها اتفاق تاریخی و یا یک عتیقه نیستند.” و افزودند که با نگاه به خواصی مانند دوام وارزش ذاتی، آنها همچنان با مواد کشف شدۀ  جدید و همچنین دارایی های نوظهور مثل رمزارزها مرتبط می باشند.

به گفته Goldman،  سرمایه گذاران موجودیِ طلای خود را به دلیل عدم اطمینان فزاینده و ترس از محرکه های کوتاه مدت، افزایش داده اند. در ادامه گزارش عنوان شد که ثروت یک عامل بلند مدت محسوب می شود، به ویژه در بازارهای نوظهوری همچون چین که سطوح درآمد طی دهه های آینده، پشتوانۀ قیمت ها خواهد بود.

در سال جاری بیتکوین کاراییِ فوق العاده ای از خود به نمایش گذاشت. پس از آغاز سال ۲۰۱۷ ارزش آن از ۱۰۰۰ دلار به ۶۰۰۰ دلار افزایش یافت، اما در مقابل طلا تنها ۱۲ درصد رشد صعودی داشت. سیستم بانکی مشخصه های مختلفی به شرح زیر را برای مقایسه آنها فهرست نمود، با تأکید بر تمرکز بر ارز و نه بر فناوریِ بلاکچین:

  • استمرار: در حالیکه لازمۀ هر دو، داشتن دانش و تخصص برای ذخیره سازی بلند مدت و صحیح می باشد، اما برتری با طلا است، زیرا رمزارزها در مقابل هک کردن کیف پول آنلاین و یا کامپیوتر کاربران و گوشی هوشمند آسیب پذیرهستند، در معرض خطرات تنظیم مقررات قرار دارند، و در خظر زیرساخت و شبکه در طی یک بحران نیز می باشند.

 

  • قابلیت حمل و انتقال: انتقال یک شِمش طلا با در نظر گرفتن وزن آن می تواند گران تمام شود، و نیازمند سطح بالایی از امنیت و همچنین مشمول مالیات بالای واردات آن در برخی از کشور ها نظیر هند نیز خواهد شد. اما در مقابل، بیتکوین ها بسیار آسان تر و سریعتر قابل انتقال هستند.

 

  • ارزش ذاتی: ذخیره محدودی از طلا و سایر فلزات گرانبها در پوسته زمین وجود دارد، در حالی که در مورد رمزارزها ، ایجاد جایگزین آسان است، بدان معنا که هیچ کنترل به شکل مؤثری بر عرضه آنها در سطح اقتصاد کلان وجود ندارد و ارزش ذاتیِ رمزارزها به علت کمیابی آنها نیست.

 

  • واحد محاسبه: طلا در حفظ قدرت خرید بهتر بوده و دارای نوسانات روزانه کمتری می باشد. اما در مقابل میانگین میزان نوسانات بیتکوین و دلار در سال ۲۰۱۷ تقریباً هفت برابر طلا بوده است.


    دیدگاه هایی که در این مقاله ارائه شده اند، متعلق به نویسنده می باشند و لزوماً مربوط به Coiniran نمی باشد و نباید به آن نسبت داده شود.    source & image

 

https://coiniran.com/?p=8605
0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
دکمه بازگشت به بالا
0
دیدگاه خود را با کوین ایران به اشتراک بگذارید!x