ایستگاه خبر

شرکت مدیریت دارایی GoldenTree بیت‌کوین را به ترازنامه‌ی مالی خود افزود

بنا به گزارش‌های موجود، شرکت مدیریت دارایی GoldenTree برای ایجاد تنوع در پورفولیوی محصولات خود، به‌تازگی بیت‌کوین را به ترازنامه‌ی مالی‌اش افزوده است. منابع آگاه در این‌باره گفتند این اقدام طیف وسیع‌تری از راهکارهای وام‌دهی را به شرکت GoldenTree ارائه‌ می‌کند.

در ادامه‌ی این گزارش آمده است که این شرکت مدیریتی برای تمرکز بیشتر بر حوزه‌ی رمز ارز، خواهان استخدام افراد مسلط به سرمایه‌گذاری‌ رمز ارزها و متخصصین اجرایی بلاک‌چین است.

استقبال این شرکت از بیت‌کوین درحالی رخ می‌دهد که اطلاعاتی درخصوص میزان خرید این رمز ارز فاش نشده است، باید دانست که بیت‌کوین تنها دارایی دیجیتالی است که به ترازنامه‌ی مالی GoldenTree اضافه خواهد شد.

رشد سرمایه‌گذاری‌های سازمانی در رمز ارزها

پشتیبانی GoldenTree از بیت‌کوین همزمان با رشد کابران علاقمند به رمز ارزها و عرضه‌ی فناوری‌های مبتنی بر بلاک‌چین رخ می‌دهد.

کشور آلمان نیز در بروزرسانی اخیر قوانین مالی خود، به صندوق‌های سرمایه‌گذاری نهادی اجازه داده است که تا سقف ۲۰ درصد از دارایی‌های پورتفولیوی خود را به‌ کریپتو اختصاص دهند. این اقدام برای کشوری که نسبت به صنعت کریپتو بسیار محافظه‌کارانه عمل می‌کند، گام مثبت و بزرگی محسوب می‌گردد.

شرکت مدیریت دارایی GoldenTree بیت‌کوین را به ترازنامه‌ی مالی خود افزود

در همین راستا تحقیقی از سوی شرکت دارایی‌ دیجیتال Fidelity صورت گرفته است که در آن به علاقه‌ی ۷۱ درصدی سرمایه‌گذاران نهادی به انواع دارایی‌های دیجیتال در آینده، اشاره شده است. ۹۰ درصد از این موسسات طرحی برای بهره‌مندی از این دارایی‌ها تا سال ۲۰۲۶ برای خود تدوین نموده‌اند.

حضور پررنگ بانک‌ها در این رقابت

رشد مطلوب صنعت رمز ارز در سال ۲۰۲۱ توجه بانک‌ها را نیز به‌خود معطوف ساخته است. بانک‌های بزرگی همچون جی‌پی‌مورگان هم‌اکنون به مشتریان خود خدمات کریپتو ارائه می‌کنند، درحال حاضر ۵ نوع دارایی دیجیتال از سوی این بانک پشتیبانی شده است که ۴ عدد از آنها مربوط به صندوق سرمایه‌گذاری Grayscale و گزینه آخر توسط Osprey Funds عرضه می‌گردد.

همان‌گونه که پیش‌تر خواندیم Bank of America نیز امکان استفاده از قراردادهای آتی بیت‌کوین را برای برخی از مشتریان خود مهیا ساخته است.

پیشنهاد مطالعه: عرضه اولیه صرافی یا IEO چیست؟ بررسی تفاوت ICO با IEO

Source

https://coiniran.com/?p=46841
دکمه بازگشت به بالا