ایستگاه خبر

جامعه‌ی کاربری رمز ارزها از ابتدای سال میلادی با یک جهش دوبرابری به ۲۲۱ میلیون نفر رسیده است

براساس گزارش منتشر شده از سوی Crypto.com، جامعه‌ی کاربری رمز ارزها در نیمه‌ی اول سال جاری میلادی دوبرابر شده است. استقبال رمز ارزها از ژانویه‌ی امسال تا ماه جولای با دوبرابر افزایش از ۱۰۶ میلیون به ۲۲۱ میلیون نفر رسیده است، دلیل اصلی این پیشرفت را می‌توان ثبت قیمت تاریخی بیت‌کوین در سه‌ ماهه‌ی اول امسال دانست.

این گزارش دربرگیرنده‌ی داده‌های ارائه شده از سوی صرافی‌های مطرح بازار همچون Binance ،Bitfinex ،Gemini ،Huobi ،Kraken Okex و Upbit است.

درپی انتشار اخبار مثبت و علاقه‌ی سرمایه‌گذاران به اتریوم، تعداد کاربران این آلتکوین نیز در سه ماهه‌ی دوم امسال صعودی بوده است. با این‌‌حال، بخت و اقبال خوش آلتکوین‌ها را باید مرهون استقبال فزاینده از میم کوین‌ها در دوماه آخر سه‌ ماهه‌ی دوم سال جاری دانست.

میم‌ کوین‌هایی همچون شیبا اینو و دوج‌کوین محبوبیت شدیدی بین کاربران پیدا کرده و موجب تزریق سود کلانی به بازار رمز ارزها شدند، در این میان حمایت اشخاص مشهوری همچون ایلان ماسک نیز به شناخته شدن بیشتر آنها کمک کرده است.

جامعه‌ی کاربری رمز ارزها از ابتدای سال میلادی با یک جهش دوبرابری به 221 میلیون نفر رسیده است

تسریع رشد کاربران

رشد بی‌سابقه‌ی کاربران رمز ارزها را می‌توان نشانه‌ی آگاهی افراد از جایگزین‌های ارزهای فیات (دلار، یورو،…) دانست. گزارش سال گذشته‌ی Crypto.com بیانگر آن است که رشد این جامعه‌ی کاربری از ۶۵ میلیون به ۱۰۰ میلیون نفر، ۹ ماه به‌طول انجامیده است.

آلتکوین‌ها از مهره‌های اصلی این روند صعودی بوده‌اند، این توکن‌ها به کمک استقبال کابران جدید، به‌سرعت سهم سلطه‌ی رمز ارزهای بزرگی همچون بیت‌کوین و اتریوم را تصاحب نموند. جامعه‌ی کاربری آلتکوین‌ها از ابتدای سال تا پایان سه ماهه‌ی دوم، از رشد ۱۸ درصدی مالکان این دارایی‌ها خبر می‌دهد.

در مقیاس کلی می‌توان سال ۲۰۲۱ را تاکنون سال بسیار پررونقی برای رمز ارزها دانست زیرا هم اشخاص حقیقی و هم سرمایه‌گذاران نهادی به این حوزه علاقه‌ی خود را نشان داده‌اند. Kris Marszalek، مدیرعامل Crypto.com، در این خصوص گفته است:

«ما با دیدن این جهش در جامعه‌ی کاربری به‌شدت دلگرم شده و تمام تلاش خود را در جهت گسترش این صنعت و امکان مالکیت دارایی‌های دیجیتال توسط تمام افراد به‌کار خواهیم بست.»

پیشنهاد مطالعه: بازار گاوی چیست و چگونه از بازار گاوی در حوزه رمز ارزها سود کنیم؟

Source

https://coiniran.com/?p=46813
دکمه بازگشت به بالا