ایستگاه خبر

Glassnode: برداشت 1.3 میلیارد دلار بیت‌کوین توسط سرمایه‌گذاران تنها در مدت سه روز!

باآنکه بیت‌کوین پس از یک اصلاح قیمت 20 درصد از ارزش خود را درطی یک هفته ازدست داد، اما داده‌های آن‌چین حاکی از افزایش احتمالی بحران نقدینگی این رمز ارز هستند. طبق اطلاعات موجود در 3 روز گذشته بیش از 23000 عدد بیت‌کوین به ارزش 1.3 میلیارد دلار از صرافی‌های کریپتو برداشت شده است.

1.3 میلیارد دلار تنها در 3 روز

Ali Martinez با استناد بر داده‌های سایت تحلیلی معتبر Glassnode، به افزایش برداشت بیت‌کوین از پلتفرم‌های متعدد دارایی‌های دیجیتال اشاره کرد. برخلاف کاهش قیمت بیت‌کوین، سطح برداشت این رمز ارز در چند روز پیش رشد قابل‌توجهی داشته و تقریبا بیش از 23000 واحد از آن از صرافی‌ها خارج شده است.

Glassnode: برداشت 1.3 میلیارد دلار بیت‌کوین توسط سرمایه‌گذاران تنها در مدت سه روز!

شاید بتوان این رویداد را با اقدام اخیر یکی از بزرگ‌ترین نهنگ‌های بیت‌کوین مرتبط دانست، در خبرها آمده است که این نهنگ مجددا به خرید بیت‌کوین روی آورده و در چند روز پیش بیش از 200 میلیون دلار از این دارایی را تصاحب نموده است.

با این‌حال مقدار بیت‌کوین برداشت شده از صرافی‌ها همچنان بسیار بیشتر از مقدار نسبت داده‌ شده به این نهنگ است، درنتیجه برخی از این برداشت‌ها را می‌توان جابجایی‌های داخل صرافی‌ها دانست. با کاهش چشمگیر تعداد بیت‌کوین‌های موجود در پلتفرم‌های مبادلاتی، انتظار می‌رود که فشار فروش بر دارندنگان این توکن نیز متعاقبا کاهش یابد.

سرمایه‌گذاران بیت‌کوین در سود هستند

همان‌طور که گفته شد ارزش بیت‌کوین پس از یک اصلاح قیمت از اوج تاریخی 69000 دلاری هفته‌ی گذشته‌ی خود اندکی دور شده است. این دارایی‌ دیجیتال در کمتر از 10 روز 20 درصد از ارزش خود را از دست داد و هم‌اکنون حدود 58521 دلار معامله می‌گردد.

این رخداد به ضرر برخی از سرمایه‌گذاران منتهی شد، اما با بررسی‌های دقیق‌تر داده‌های Glassnode مشخص گردید که بیش از 17 درصد از کل عرضه‌ی کل بیت‌کوین از چرخه‌ی مبادلات حذف و غیرقابل دسترسی شده است؛ به‌بیان ساده‌تر تنها 83 درصد از دارندگان قادر به کسب سود هستند. این کاهش قیمت نتوانسته است موجب دلسردی هولدرهای بلند‌مدت (LTH) شود، Glassnode در توضیح این مطلب گفت که این دست از سرمایه‌گذاران در این شرایط دچار پدیده‌ی «فروش از روی هراس» نشده‌اند.

پیشنهاد مطالعه: چرا حجم سرمایه الزاما به معنای نقدینگی بالای یک رمزارز نیست؟

Source

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا