ایستگاه خبر

بزرگترین بانک آلمان به شبکه بلاک چین JPMorgan پیوست

Deutsche Bank، بزرگترین بانک آلمان و شفاف ترین بانک جهان در حوزه یورو، به شبکه اطلاعات بین بانکی (IIN)، شبکه بلاک چین JPMorgan، پیوست.

شبکه IIN مبتنی بر پلتفرم Quorum توسعه یافته و قصد دارد با چالش های عمده اشتراک اطلاعات بین بانکی و سرعت معاملات را حل کند. Quorum بر اساس اتریوم بلاک چین، محبوب ترین شبکه بلاک چین عمومی برای اپلیکیشن های غیرمتمرکز (DApp) ساخته شده است. به گفته Ole Matthiessen، رئیس جهانی مدیریت وجه نقد بانک، انتظار میرود IIN هزینه پردازش پرداخت‌های دشوار را کاهش دهد.

بلاک چین اولیه به رهبری JPMorgan که در سال ۲۰۱۷ راه اندازی شد و اکنون شامل ۳۲۰ بانک با هدف مبادله داده‌های پرداخت‌های جهانی با استفاده از شبکه اتریوم است. Georgakopoulos، رئیس پرداخت در JPMorgan، گفت: «JPMorgan قصد دارد تا پایان سال ۲۰۱۹ به ۴۰۰ توافقنامه با بانک ها برسد و رمز ارز JPM Coin خود را عرضه کند.

Jamie Dimon، مدیرعامل JPMorgan، با این استدلال که رمز ارز پایدار در کوتاه مدت تهدیدی برای بانک‌ها نخواهد بود از پروژه رمز ارز لیبرا حمایت کرد.

Deutsche Bank نیز یکی از ۲۶ بانک مرکزی جهان است که با بنیانگذاران لیبرا در سوئیس دیدار کرد تا در مورد خطرات ثبات مالی مورد نظرش بحث کند.

Source & Image

https://coiniran.com/?p=32243
دکمه بازگشت به بالا