ایستگاه خبر

وزیر دارایی آلمان خواستار توسعه سریع یوروی دیجیتال شد

وزیر دارایی آلمان از بانک مرکزی اروپا (ECB) درخواست کرد درخصوص تصمیم‌گیری‌اش برای یوروی دیجیتال سریع‌تر عمل کند. اولاف شولز (Olaf Scholz) به دلیل حمایت از مواضع ضدرمزارزی مشهور است و این درحالی است که اتحادیهٔ اروپا را به تولید ارزهای دیجیتال به منظور جلوگیری از تکثیر ارزهای مجازی خصوصی تشویق می‌کند.

براساس گزارش رویترز که در تاریخ ۲۷ نوامبر منتشر شد، اولاف شولز وزیر دارایی فدرال آلمان، از اتحادیه اروپا خواسته است تا برنامه‌های مرتبط با یوروی دیجیتال را سریع‌تر پیش ببرد.

شولز طی یک کنفرانس آنلاین دربارهٔ آیندهٔ حوزهٔ پرداخت در منطقه اظهار داشت که بیشتر مشاغل و مشتریان شروع به مطالبهٔ پول دیجیتالی کرده‌اند. او تاکید کرد: «درخصوص یوروی دیجیتال من فکر می‌کنم که باید سخت کار کنیم. زمان اینکه منتظر بمانیم را نداریم. ما باید در هر زمان بتوانیم تصمیم بگیریم، و الان هم باید برای یوروی دیجیتال تصمیم‌گیری کنیم.»

سروصدای شولز برای یوروی دیجیتال اتحادیه اروپا انعکاس همان احساسی است که رئیس بانک مرکزی فرانسه، فرانسوا ویلروی دوگالهو، در ماه سپتامبر به اشتراک گذاشته بود. به گفتهٔ دو گالهو، یوروی دیجیتال از اهمیت زیادی برخوردار است چنانکه اتحادیه اروپا نمی‌تواند در رقابت CBDC عقب بماند.

رئیس بانک مرکزی اروپا (ECB) همچنین در ماه سپتامبر در خصوص یوروی دیجیتال اظهار نظر کرد و گفت معرفی یورو دیجیتال مکمل سیستم ارز فیات منطقه خواهد بود.

Source

https://coiniran.com/?p=42268
دکمه بازگشت به بالا