ایستگاه خبر

ضبط ۳۰ میلیون دلار بیت‌کوین و BCH توسط پلیس آلمان

روزنامه آلمانی اشپیگل گزارش داده است که پلیس آلمان معادل ۳۰ میلیون دلار رمز ارز بیت‌کوین BTC و بیت‌کوین‌کش  BCH را طی تحقیقاتی در رابطه با وب‌سایت غیرقانونی پخش فیلم movie2k.to ضبط کرده است.

به گزارش کوین‌گیک، دفتر دادستانی شهر درسدن با همکاری پلیس جرائم Saxony و اداره مالیات لایپزیش این اقدام را انجام داده‌اند.

وب سایت movie2k  پیشتر در سال ۲۰۱۳ و به دلیل نقض قوانین کپی رایت بسته شده بود.این وب‌سایت به کاربران خود اجازه می‌داد فیلم‌ها و برنامه‌های تلوزیونی را دانلود کنند. در آن زمان شکایت انجمن تصاویر متحرک آمریکا باعث بسته شدن وب‌سایت مطابق با رای یک دادگاه بریتانیایی شده بود.

مقامات ادعا می‌کنند دو مدیر این وب‌سایت ۸۸۰ هزار کپی غیرقانونی از فیلم‌ها و سریال‌های تلوزیونی را بین سالهای ۲۰۰۸ تا ۲۰۱۳ توزیع کرده‌اند. در آن زمان آنها متهم به فعالیت غیرقانونی در پخش آثار تصویری شده بودند.

حالا یکی از دو متهم اصلی که از سال ۲۰۱۹ در اختیار پلیس است و به عنوان برنامه نویس وب‌سایت فعالیت می‌کرده است، با پرداخت ۲۵ میلیون یورو رمز ارز BTC و BCH به عنوان جریمه موافقت کرده است. وی همچنین می‌خواهد به پلیس کمک کند تا همکار دیگرش که مدت‌هاست تحت تعقیب پلیس جرایم سایبری است دستگیر شود.

وب‌سایت آنها از طریق تبلیغات و ثبت‌نام کاربران بدون امکان کنسل کردن اکانت کاربری کسب درآمد می‌کرده است. متهم اعتراف کرده است که با پول‌های بدست آمده ۲۲ هزار بیت‌کوین خریداری کرده و با برخی از سرمایه خود اقدام به خرید املاک و زمین در برلین پایتخت آلمان کرده است.

شناسایی هویت دیجیتال متهمین بخشی از تلاش پلیس فدرال آلمان و FBI بوده است. بیت‌کوین و سایر رمز ارزها همواره پناهگاه نهایی مجرمین برای نقل و انتقال پول‌های بدست آمده از فعالیت‌های غیر قانونی بوده است.

بیشتر بخوانیم: حقوق مالکیت و کاربرد آن در بلاک‌چین

https://coiniran.com/?p=40645
دکمه بازگشت به بالا