ایستگاه خبر

صندوق‌های دارایی آلمان می‌توانند ۲۰ درصد از پورتفولیوی خود را در رمز ارزها سرمایه‌گذاری نمایند

قانونی که هفته‌ی آینده در آلمان اجرایی می‌شود به صندوق‌های نهادی امکان سرمایه‌گذاری ۲۰ درصدی را در دارایی‌های دیجیتال خواهد داد. این تحول همزمان با استقبال چشمگیر موسسات و شرکت‌های مالی از صنعت رمز ارز رخ می‌دهد.

گام بعدی آلمان به سمت فضای رمز ارز

طبق گزارشی که ۳۰ام جولای منتشر شد، صندوق‌های نهادی آلمان که از قوانین ثابتی برخوردارند قادرند تا ۲۰ درصد از دارایی‌های خود را به کریپتو اختصاص دهند. این بخش از دارایی‌ها ارزشی بالغ بر ۱.۸ تا ۲.۱ تریلیون یورو خواهند داشت و تنها ازسوی سرمایه‌گذاران نهادی-محلی مانند بیمه‌گذاران و شرکت‌های بازنشستگی قابل دسترسی خواهند بود.

Tim Kreutzmann، کارشناس رمز ارزها در موسسه مالی BVI، با بیان این مطلب که اغلب صندوق‌ها به‌تدریج وارد این فضا می‌شوند، افزود:

«در آغاز اغلب صندوق‌های نهادی با سرمایه‌ای کمتر از ۲۰ درصد وارد این بخش خواهند شد؛ زیرا سرمایه‌گذاران نهادی همچون بیمه‌گذاران، قوانین و استراتژی‌های سخت‌گیرانه‌ای برای مدیریت دارایی‌های خود دارند. نکته‌ی دیگر وجود علاقه درخصوص پیوستن به حوزه‌ی رمز ارز است که باید آن را درنظر گرفت.»

این راهکار پس از استقبال موسسات مالی آلمان از رمز ارزها و محصولات آنها ارائه شده است. با این‌حال Kamil Kaczmarski، مدیر شرکت مشاوره‌ی Oliver Wyman LLC، معتقد است که نوسانات شدید بازار رمز ارزها موجب بدبینی بسیاری از سرمایه‌گذران شده است، این تفکر محافظه‌کارانه ممکن است تا ۵ سال آینده تداوم داشته باشد.

منابع موثق از تمایل دو بانک آلمانی Deutsche Bank و DekaBank به سرمایه‌گذاری در رمز ارزها خبر می‌دهند، با این‌حال هنوز تصمیمی از جانب آنها اتخاذ نشده است.

صندوق‌های دارایی آلمان می‌توانند 20 درصد از پورتفولیوی خود را در رمز ارزها سرمایه‌گذاری نمایند

اشتیاق Deutsche Bank به رمز ارزها

Christian Nolting، مدیر ارشد اطلاعاتی این بانک، به رشد این کلاس از دارایی‌ها طی چند سال گذشته و به‌ویژه در دوران همه‌گیری کرونا اشاره کرد و اظهار داشت:

«فکر کنم همه بدانیم که رمز ارزها یک جریان زودگذر نبوده و نوعی کلاس دارایی ماندگار محسوب می‌گردند.»

وی آشکارا مخالفت خود را با ارزهای دیجیتال بانک مرکزی (CBDC) اعلام کرد و مدعی شد این توکن‌ها به دارایی‌های دیجیتال آسیب زده و شانس آنها را برای استفاده به‌عنوان یک روش پرداخت بین‌المللی از بین ‌خواهند برد. وی افزود:

«با ورود CBDCها و گسترش قوانین نظارتی دولت‌ها، فضای رقابتی دارایی‌های دیجیتال به چالش کشیده شده و برتری آنها نسبت به کلاس دارایی‌های سنتی به‌مرور کمرنگ خواهد شد.»

وی در پایان بیت‌کوین را با طلا مقایسه نمود و گفت این رمز ارز تمام خصوصیات این فلز گران‌بها بهره می‌برد. او معتقد است روزی بیت‌کوین جایگاه طلا را به‌عنوان ابزار ذخیره‌ی ارزش در خزانه‌های ملی تصاحب خواهد نمود.»

پیشنهاد مطالعه: سرمایه‌گذاری در بازار رمز ارزها با نگاه بلندمدت

Source

https://coiniran.com/?p=46845
دکمه بازگشت به بالا