ایستگاه خبر

گری گنسلر از پاسخ به این سؤال که اتریوم اوراق بهادار است یا خیر طفره رفت

گری گنسلر رئیس SEC، در حالی که نماینده بیل پوزی در مورد سقوط صرافی ارز دیجیتال FTX در نوامبر 2022 سؤال کرد، در برابر کمیته خدمات مالی مجلس شهادت داد.

پوزی، عضو کنگره، مکالمه‌ای را در مورد اینکه چگونه شرکت‌های رمزارزی کارکردهای مختلف کسب‌وکار را با هم ترکیب می‌کنند، آغاز کرد و از رئیس SEC پرسید که آیا قبل از فروپاشی FTX نگران عملکرد آن بود؟

در پاسخ، رئیس SEC ایالات متحده گفت که نگرانی‌هایی در مورد عملکرد صرافی‌ها، کارگزار‌ی‌ها و صندوق‌های تأمینی وجود دارد. نماینده کنگره در ادامه پرسید: «با توجه به این نگرانی‌ها، آیا از کارکنان خود خواسته‌اید که آن‌ها را بررسی کنند؟»

به یاد داشته باشید که وقتی FTX در نوامبر 2022 سقوط کرد، اعلام کرد که SEC و سم بنکمن فرید (SBF) در حال کار بر روی توافقی برای حل و فصل این وضعیت هستند. جنسلر در جلسه استماع قبل از کنگره گفت که SEC اقداماتی را علیه بنکمن فرید به دلیل نقض قانون اوراق بهادار انجام داده است.

گنسلر در پاسخ به این سؤال که اولین بار چه زمانی متوجه مشکلات FTX شد، گفت برای اولین بار در دسامبر 2022 اقداماتی را علیه FTX انجام داده است. با توجه به بزرگی زیانی که بازار متحمل شد، SEC متهم شد که برای انجام هرگونه اقدامی علیه FTX بسیار کند عمل کرده است. رئیس کمیته، پاتریک مک‌هنری، همچنین از جنسلر پرسید که آیا اتر اوراق بهادار است یا یک کالا.

عدم قطعیت فزاینده و اجرای سخت‌گیرانه مقررات کریپتو تمرکز اصلی این جلسه بود. گنسلر در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه اتر را اوراق بهادار می‌داند یا یک کالا، با گفتن اینکه «حقایق و شرایط» توکن‌های رمزارزی خاص و تست هاوی باید در نظر گرفته شود، از پاسخ مستقیم به این سؤال طفره رفت.

 

پیشنهاد مطالعه: توکن های اوراق بهادار (Security Tokens) چیست

 

 

Source

 

 

نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا