ایستگاه خبر

ثبت آب خالص و پاکسازی شده در بلاکچین توسط سیستم Genesis

طبق گزارش Drillinginfo، بیش از 900000 چاه نفت و گاز فعال در ایالات متحده وجود دارد. متاسفانه، بازیافت و پاکسازی آب آلوده برای شرکت‌هایی که معمولا آب تولیدی و جاری را در بشکه‌ به تاسیسات زیرزمینی موجود منتقل می‌کنند، گزینه مطلوبی نیست که تا به امروز نیز انجام می شود.

گروه پژوهش و فناوری Genesis در ایالات متحده آمریکا یک سیستم خالص سازی آب را مورد توسعه و آزمایش قرار داده که می تواند برای برنامه‌های مختلف از جمله نفت، گاز، صنعت، غذا و کشاورزی، کمک های بشردوستانه و اضطراری و نیز در هنگام فجایع، مورد استفاده قرار گیرد.

این گروه با همکاری شرکت توسعه‌ی بلاکچین MVP Asia Pacific Inc، مشغول ساخت یک حسگر وابسته به اینترنت اشیا، جهت ذخیره‌ی دائمی اطلاعات کیفیت آب، به صورت غیر قابل دستکاری در بلاکچین اتریوم می‌باشد.

سیستم حسگر IoT دارای تدابیر امنیتی در محل است تا اطمینان دهد که موارد خوانده‌ شده دستکاری نمی‌شوند. همچنین سیستم Genesis  با این هدف که هیچ کس توانایی تغییر حسگر ها را نداشته باشد، تحت نظر یک سیستم ممیزی مستقل (که اجازه دسترسی به شخص ثالث را می‌دهد) عمل می‌کند.

حسگر IoT  در راستای کاهش اثر کربن که با حمل و نقل غیرضروری در ارتباط است، و نیز امکان پذیری تبدیل آب های غیر قابل استفاده به نوع قابل استفاده، عمل می کند. بیش از یک دوره سه ساله، نتایج سیستم Genesis  حاکی از تبدیل بیش از ۲۰۰۰ بشکه آب خالص، بدون مواد شیمیایی، به آب پاکیزه می‌باشد.

Ron Price مدیر گروه تحقیقات و تکنولوژی Genesis در مصاحبه با مجله بیتکوین (Bitcoin Magazine) گفت: “سیستم بازیافت آب Genesis می‌تواند به تولیدکنندگان نفت این امکان را بدهد تا با حفظ آب، مملو نکردن جاده‌ها و اطراف شهرها از کامیون‌هایی که مایل‌ها  آّب را منتقل می‌کنند و نیز در معرض قرار ندادن زمین با میلیون‌ها گالن آب آلوده، با محیط زیست دوستانه‌تر رفتار کنند.

بنا بر گفته های Price، با تلفیق سیستم تاسیس عملکرد آب و بلاکچین از طریق IoT، آژانس حفاظت محیط زیست آمریکا (EPA) و جوامع سرتاسر دنیا می‌توانند این اطمینان را داشته باشند که اطلاعاتی که مشاهده می‌کنند، واقعی و در دسترس و مورد تایید است. این روش به نوبه‌ی خود می‌تواند باعث اطمینان بخش تر شدن صنعت تخلیص و کم‌رنگ‌تر شدن فعالیت‌های بیهوده و ضرر رسان به محیط زیست گردد. امید می‌رود که با تشویق مالی از سوی مصرف کنندگان و دولت ها، انگیزه ای برای توسعه این مزیت از سوی شرکت ها ایجاد شود.

به نقل از Darren McVean، رئیس شرکت MVP Asia Pacific، تکنولوژی بلاکچین پتانسیل عظیمی برای ارائه در بخش‌های محیط زیستی و احیای زمین‌ دارد.

به گفته  McVean “در گذشته، دولت‌ها و اقشار جامعه برای دستیابی به گزارشات مربوط به زمین، آب و کیفیت هوا محدودیت داشتند.” او هم‌چنین افزود: ” در نتیجه، عده کمی به این نگاشته‌ها اطمینان دارند و این امر موجب خاموش شدن سرمایه‌گذاری در تکنولوژی دوستار محیط زیستی شده است.”

ICO   سیستم Genesis ، با حداکثر ۴۰,۰۰۰,۰۰۰ Water Tokens  راه اندازی می شود. Genesis امیدوار است که اولین سیستم را عملی کرده و تولید درآمد در عرض ۶ ماه پس از بسته شدن ICO صورت پذیرد. آن ها برنامه ریزی کرده اند که ۱۲ سیستم را در طول ۹ ماه پس از ICO، در خدمت داشته باشند.

دیدگاه هایی که در این مقاله ارائه شده اند، متعلق به نویسنده می باشند و لزوماً مربوط به Coiniran نمی باشد و نباید به آن نسبت داده شود.

source & image

https://coiniran.com/?p=15765
0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
دکمه بازگشت به بالا
0
دیدگاه خود را با کوین ایران به اشتراک بگذارید!x