ایستگاه خبر

کارت اعتباری جمینی در تابستان راه‌اندازی خواهد شد

شرکت کریپتوی جمینی (Gemini) برای کارت اعتباری خود که اولین بار در ژانویه سال جاری رونمایی شد، با مسترکارت (Mastercard) همکاری کرده است.

سخنگوی جمینی به The Block گفت: این اولین همکاری مسترکارت با یک شرکت رمز ارز برای صدور کارت‌های اعتباری است. در این همکاری مسترکارت به‌عنوان شبکه انحصاری کارت جمینی عمل خواهد کرد.

این کارت اعتباری که برای مشتریان تا ۳ درصد پاداش از بیت کوین و سایر رمز ارزها فراهم می‌کند، قرار است تابستان امسال در تمام ۵۰ ایالت آمریکا در دسترس باشد. به عبارت دیگر، هر جا مسترکارت پذیرفته شود، استفاده از این کارت اعتباری نیز ممکن خواهد بود.

این کارت مانند یک کارت اعتباری معمولی کار می‌کند، به این معنی که کاربران بر اساس عواملی مانند درآمد و نمره‌ی اعتباری خود‌، یک رده‌ی اعتباری دریافت می‌کنند. آن‌ها می‌توانند حداکثر تا سقف رده‌ی اعتباری خود خرج کنند و باید هزینه‌کردهای خود را با سود در نظر گرفته شده پس دهند. جمینی هنوز جزئیات مربوط به رده‌های اعتبار و سود را اعلام نکرده است.

دارندگان این کارت برای دریافت پاداش از بیت کوین یا هریک از رمز ارزهای موجود در جمینی، می‌توانند با دلار آمریکا پرداخت کنند. دسته‌بندی‌ این پاداش‌ها به شرح زیر است: هنگام صرف غذا تا ۳ درصد، با خرید مواد غذایی ۲ درصد و در خریدهای دیگر ۱ درصد از میزان پرداختی صاحبان کارت‌ها به‌عنوان پاداش به حسابشان برمی‌گردد.

بیش از ۱۴۰،۰۰۰ نفر از زمان معرفی کارت در اوایل سال جاری به لیست انتظار پیوسته‌اند، جمینی گفت: این افراد اولین کسانی هستند به کارت دسترسی پیدا می‌کنند.

بلاکفای (BlockFi) نیز قرار است امسال کارت اعتباری پاداش رمز ارز خود را در ایالات متحده راه‌اندازی کند. این کارت برای هر تراکنش ۱.۵ درصد پاداش بیت کوین ارائه می‌دهد. از طرف دیگر، کوین‌بیس (Coinbase) قرار است کارت نقدی ویزا (Visa) را راه‌اندازی کند که ۱ درصد پاداش بیت کوین یا ۴ درصد لومن استلار را به کاربران برمی‌گرداند، اما دارندگان کارت برای به دست آوردن جوایز مجبور به پرداخت با رمز ارزها یا استیبل‌کوین‌های خود هستند.

 

پیشنهاد مطالعه:‌ بهترین صرافی‌ ارز دیجیتال ایرانی – مقایسه تخصصی بهار ۱۴۰۰

 

Source

https://coiniran.com/?p=45335
دکمه بازگشت به بالا