ایستگاه خبر

هک ۳۶ میلیون دلاری از IRA Financial Trust کلاینت‌ جمینی

طبق گزارش بلومبرگ، هکرها ۲۱ میلیون دلار بیت کوین و ۱۵ میلیون دلار اتریوم از حساب‌های بازنشستگی که در IRA Financial Trust نگهداری می‌شد، سرقت کردند.

استارت‌آپ فین‌تک که حساب‌های بازنشستگی فردی را در دارایی‌های غیر سنتی مدیریت می‌کند، نزدیک به یک هفته است که با اتهامات مربوط به یک هک بزرگ سر و کار دارد.
اواخر روز جمعه، این شرکت توییت کرد که «فعالیت مشکوکی را کشف کرده است که زیرمجموعه محدودی از مشتریان ما را با حساب‌های موجود در صرافی ارز دیجیتال Gemini تحت تاثیر قرار داده است.» همین اطلاعیه اکنون در وب سایت آن ظاهر می‌شود.

اما طبق ایمیلی که ظاهراً برای کاربران آسیب‌دیده ارسال شده و از طریق اسکرین‌شات با Decrypt به اشتراک گذاشته شده است، این چیزی بیش از «فعالیت مشکوک» است.

در این بیانیه آمده است:

تحقیقات ما در حال انجام است، اما ارزیابی اولیه نشان می‌دهد که تلاش هکرها برای سرقت ارز دیجیتال موفق بوده. است. ما به طور فعال از همه منابع موجود برای بازیابی وجوه استفاده می‌کنیم.

IRA یا حساب‌های بازنشستگی فردی، ابزارهای پس‌انداز با مزیت مالیاتی برای کارگران ایالات متحده است که می‌توانند سهم خود را از درآمد خود کسر کنند. به عنوان مثال، اگر ۶۰۰۰۰ دلار درآمد داشته باشید اما ۵۰۰۰ دلار به یک IRA بدهید، و فقط ۵۵۰۰۰ دلار از درآمد شما مشمول مالیات می‌شود. شما فقط با برداشت وجه مالیات پرداخت می‌کنید. IRA ها اجازه سرمایه‌گذاری در سهام، اوراق قرضه و صندوق‌های سرمایه‌گذاری مشترک را می‌دهند، اما نه ارزهای دیجیتال.

IRAهای خودگردان، مانند IRA Financial Trust، خدمات ارزهای دیجیتال را هم ارائه می‌دهند. اما خطراتی وجود دارد. شرکت‌هایی که IRA‌های خودگردان را اداره می‌کنند نمی‌توانند مشاوره مالی بدهند—به همین دلیل است آن‌ها را «خود مدیریتی» می‌نامند—و قوانین و هزینه‌ها به همان اندازه که ممکن است در Vanguard پیدا کنید ساده نیستند.

پیشنهاد سرمایه IRA Financial روند را کمی آسان‌تر می‌کند. مشتریان آن می‌توانند از طریق برنامه خود که به Gemini مرتبط کرده است، سرمایه‌گذاری‌های بازنشستگی انجام دهند. هرچه را که بتوانید در Gemini خریداری کنید، می‌توانید آن را در IRA خود نگه دارید. به گفته IRA Financial، «طرح جدید ارزهای دیجیتال ما اولین راه حلی است که به دارندگان حساب‌های بازنشستگی اجازه می‌دهد تا رمز ارزها را مستقیماً از یک صرافی در یک IRA  نگهداری کنند.»

کارولین وادینو، رئیس ارتباطات جمینی به Decrypt گفت:

سیستم های جمینی به هیچ وجه هک نشده‌اند یا در معرض خطر قرار نگرفته‌اند. ما می دانیم که IRA Financial هفته گذشته یک حادثه امنیتی را از سر گذراند و به آن‌‌ها در تحقیقات خود کمک می‌کنیم. حساب‌های IRA Financial در حال بررسی است. اما جمینی امنیت سیستم‌های IRA Financial را مدیریت نمی‌کند.

 

پیشنهاد مطالعه: تحلیل آنچین هفتگی ارزهای دیجیتال (۲۶ بهمن) – آیا باید منتظر روند صعودی قیمت بیت کوین باشیم؟

 

Source

https://coiniran.com/?p=49824
دکمه بازگشت به بالا