ایستگاه خبر

ارزیابی مثبت صرافی جمینی نسبت به صدور مجوز BitLicense مشروط توسط اداره خدمات مالی ایالت نیویورک

هفته‌ی گذشته، اداره خدمات مالی ایالت نیویورک موسوم به NYDFS تغییراتی را در دستورالعمل قانونی BitLicense اعمال کرد. گفتنی است این دستورالعمل قانونی از جمله ابتکارات NYDFS است که برای اعطای مجوز فعالیت به کسب‌وکارهای مرتبط با ارزهای مجازی که مقیم نیویورک هستند، مورد استفاده قرار می‌گیرد. صرافی جمینی نیز که نیویورک را خانه خود معرفی کرده، اقدام NYDF در راستای اعمال تغییرات در BitLicense را مثبت ارزیابی کرده است.

نوح پرلمن، معاون ارشد امور تطبیق‌پذیری حقوقی صرافی جمینی در مصاحبه با رسانه‌ها گفته است:

چارچوب صدور مجوز مشروط پیشنهادی NYDF گامی رو به جلو برای نگه داشتن صنعت رمزارزها در مدار رشد و نوآوری است تا این صنعت بتواند بدون به مخاطره افکندن امنیت مردم، باری را از دوش آن‌ها بردارد.

نیویورک تاکنون با مجموعه اقداماتی که نهادهای نظارتی مستقر در آن انجام داده‌اند، توانسته جایگاه خود را به عنوان یک کانون نظارتی مالی پیشرو در ایالات متحده، تثبیت کند. گفتنی است پیش‌تر مقامات این ایالت با تدوین و صدور رهنمون قانونی BitLicense در سال ۲۰۱۵، الزامات سخت‌گیرانه‌ای را برای فعالیت شرکت‌هایی که با رمزارزها سر و کار دارند، وضع کردند.

در تاریخ ۲۵ ژوئن ۲۰۲۰ NYDF طی صدور اعلامیه‌ای از تمامی فعالان حوزه رمزارزها خواست تا نظرات و پیشنهادهای خود را پیرامون آنچه این نهاد BitLicense مشروط خوانده، اعلام کنند. اساسا BitLicense مشروط با محوریت ایفاگری نقش مربی‌گری توسط شرکت‌های دارای صلاحیت برای کسب‌وکارهای نوپا تدوین شده است. این مجوز به شرکت‌های برخوردار از BitLicense اجازه می‌دهد که بتوانند با نهادهای فاقد BitLicense تعامل و آن‌ها را برای برآوردن انتظارات مقام ناظر و درنهایت کسب مجوز نامشروط، آماده کنند.

Source

https://coiniran.com/?p=39904
دکمه بازگشت به بالا