ایستگاه خبر

همکاری جمینی و بانکلومبیا برای ارائه یک طرح آزمایشی رمزارزی

به لطف یک پروژه آزمایشی که هفته آینده راه‌اندازی می‌شود و به کاربران بانک کلمبیایی اجازه می‌دهد حساب‌های خود را به صرافی Gemini مستقر در نیویورک پیوند دهند، برخی از مشتریان بانک کلمبیا به زودی می‌توانند ارزهای دیجیتال را راحت‌تر خریداری کنند.

این پروژه شامل اتصال حساب‌های منتخب Bancolombia به Gemini برای تسهیل عملیات خرید و فروش رمز ارزهاست و تجارت بیت کوین (BTC)، اتر (ETH)، بیت کوین کش (BCH) و لایت کوین (LTC) را راحت‌تر می‌کند.

سینتیا دل پوزو گارسیا، مدیر استراتژی و توسعه شرکتی Gemini در مصاحبه‌ای با The Block گفت: «هدف ما از این همکاری این است که از دسترسی یکپارچه و ایمن به ارزهای دیجیتال برای کاربران اطمینان حاصل کنیم.»

این آزمایش یک‌ساله یکی از چندین پروژه است که تنظیم‌کننده مالی کلمبیا، Superintendencia Financiera de Colombia (SFC)، تایید کرده است. هدف بانکولمبیا این است که عملیات تبدیل فیات به رمز ارزها و برعکس را با یک صرافی ارز دیجیتال آزمایش کند.

دل پوزو گارسیا گفت که Gemini در ۱۴ دسامبر ارائه چهار مرحله‌ای آزمایشی را آغاز خواهد کرد.

اولین گام شامل دعوت از کارمندان بانکولمبیا برای شرکت در عملیات آزمایشی و سپس اضافه کردن مشتریان از پیش انتخاب شده برای پیوستن تا رسیدن به سقف تایید شده ۵۰۰۰ کاربر فعال ماهانه است. سخنگوی جمینی گفت که این برنامه شامل هیچ گونه هزینه واریز یا برداشت نیست.

مشتریان منتخب ایمیلی از بانکولمبیا دریافت خواهند کرد که در آن از آ‌ن‌ها دعوت شده است در برنامه آزمایشی شرکت کنند، این دعوت‌نامه شامل یک پیوند ثبت نام است که آن‌ها را به وبسایت Gemini می‌برد. دل پوزو گارسیا توضیح داد، هنگامی که مشتریان به طور رسمی آغاز به کار کردند، می‌توانند حساب‌های بانکی خود را به پلتفرم Gemini پیوند دهند تا پزو کلمبیا را واریز کنند. او تصریح کرد که بانکولمبیا در فرآیند خرید و فروش رمز ارزها مداخله نمی‌کند، بلکه به عنوان رابطی با دعوت از مشتریان برای مشارکت، تراکنش‌ها را تسهیل می‌کند.

بانکولمبیا در یک بیانیه مطبوعاتی اعلام کرد که انتشار کربن را برای عملیات بیت کوین در طول برنامه جبران خواهد کرد. این رقم به ۷۰۰۰ تن خواهد رسید که معادل استفاده از ۱۵۰۰ وسیله نقلیه مسافربری در سال است. این بانک گفت که قبلاً تراکنش‌هایی را با استفاده از سایر ارزهای دیجیتال در برنامه خنثی کربن خود در نظر گرفته است.

دل پوزو گارسیا گفت، به عقیده جمینی آمریکای لاتین یکی از امیدوارکننده‌ترین بازارهای بین المللی برای پذیرش کریپتو است و برنامه‌هایی برای توسعه در این منطقه دارد. وی نیازهای حواله و کاهش ارزش پول را محرک اصلی این پتانسیل می‌داند.

دل پوزو گارسیا با اشاره به اینکه این شرکت چندین کشور در منطقه را مورد بررسی قرار خواهد داد، گفت: «ما این مشارکت را به‌عنوان شروع توسعه در آمریکای لاتین برای جمینی می‌بینیم. این تنها یک آغاز است.»

پیشنهاد مطالعه: هرآنچه باید درباره رمز ارز شیبا اینو بدانید! (Shiba Inu)

منبع

https://coiniran.com/?p=48647
دکمه بازگشت به بالا