ایستگاه خبر

افزایش سرعت انتقالات در جمینی با خرید Shard X

صرافی کریپتوی جمینی (Gemini) استارت‌آپ رمز ارز Shard X را با مبلغی نامشخص خریداری کرده است.

جمینی با اعلام این خبر در روز چهارشنبه گفت: «فناوری محاسبات چند جانبه Shard X (MPC) به افزایش سرعت انتقال اموال مشتریان و کاربرد دارایی‌ها در پلتفرم این صرافی کمک می‌کند.»

نوه پرلمن، مدیر اجرایی جمینی به The Block گفت: «تلفیق فناوری MPC Shard X در صرافی جمینی به ما امکان می‌دهد تقاضای فعلی برداشت سریع، تعامل با سهام DeFi یا انتقال دارایی‌های دیجیتالی را برآورده کنیم.»

MPC یک فناوری کریپتو است که گفته می‌شود سریع و ایمن‌تر است. در MPC، کلیدهای خصوصی هرگز به طور کامل ساخته نمی‌شوند و امکان هرگونه عدم موفقیت در اجرای معاملات را از بین می‌برد. MPC کلیدهای خصوصی را به قطعات کوچک‌تر خرد می کند و آن‌ها را بین طرفین یک معامله توزیع می‌کند.

Shard X، از فناوری MPC در ماژول‌های امنیتی سخت‌افزاری Entrust nShield (HSM) استفاده می‌کند و ادعا می‌شود که مزایای هر دوی این فناوری‌ها را در آن واحد فراهم می‌کند. یعنی دسترسی بالای کیف‌پول‌های گرم یا آنلاین و امنیت بالای ذخیره‌سازی آفلاین همزمان مهیا می‌شود.

Shard X در سال ۲۰۱۸ توسط Yaniv Neu-Ner ،Nikita Lesnikov و Navaho De Wet در لندن تأسیس شد. پرلمن به The Block گفت: «با این خرید، هر سه عضو، به شرکت وابسته جمینی در انگلیس خواهند پیوست.»

پرلمن از افشای شرایط و جزئیات مالی این معامله، از جمله اینکه پرداخت‌ها با سهام بود، پول نقد یا ترکیبی از هر دو، سر باز زد.

این سومین خرید جمینی پس از NFT Nifty Gateway در سال ۲۰۱۹ و شرکت کارت اعتباری Crypto Blockrize در اوایل سال جاری است.

معاملات رمز ارز اخیراً رشد سریعی داشته است. ماه گذشته، گلکسی دیجیتال توافق کرد شرکت رمز ارز BitGo را به مبلغ ۱.۲ میلیارد دلار پول نقد و سهام خریداری کند. این خرید اولین معامله ۱ میلیارد دلاری در صنعت رمز ارزها بود. در ماه مارس، PayPal شرکت Curv را زیرمجموعه خود کرد.

پرلمن درباره جمینی، بدون اینکه زمینه‌های موردعلاقه را اعلام کند، به The Block گفت آن‌ها به دنبال سرمایه‌گذاری در شرکت‌های بیشتری هستند. جمینی اخیراً یک صندوق سرمایه‌گذاری راه‌اندازی کرده است که هدف آن حمایت از پروژه‌های رمز ارز و استارت‌آپ‌های تازه‌کار است.

 

پیشنهاد مطالعه: بهترین صرافی‌ ارز دیجیتال ایرانی – مقایسه تخصصی

 

Source

https://coiniran.com/?p=46005
دکمه بازگشت به بالا