ایستگاه خبر

کاهش تخفیف‌های GBTC می‌تواند مشکل ساز باشد

شرکت ByteTree اعلام کرده است که تبدیل شدن GBTC به ETF می‌تواند مشکل را حل کند.

با توجه به شرکت پردازش داده‌های بازار کریپتو ByteTree، شرکت Grayscale Bitcoin Trust می‌تواند تبدیل به یک عامل مشکل ساز برای بازار شود.

در این گزارش مسئول سرمایه‌گذاری ByteTree‌ آقای چارلی موریس نوشته است: ۸۱ درصد از سرمایه‌های موسسات بر روی بیت کوین از طریق GBTC به بازار آمده است.

با توجه به وجود موارد دیگری مانند Osprey bitcoin fund و Bitwise cryptocurrency index و همچنین ETFهای کانادایی، اکنون سرمایه‌گذاران انتخاب‌های بیشتر با دردسرهایی کمتر برای سرمایه‌گذاری بر روی بیت کوین دارند.

این مورد که GBTC با کم شدن قیمت بیت کوین به جای تغییر قراردادها آن‌ها را به صورت تخفیف‌دار عرضه می‌کند، می‌تواند نشان دهنده‌ی کم شدن تقاضا برای سرمایه‌گذاری در آن باشد.

با توجه به ByetTree، به دلیل عدم وجود قرارداد ویژه در GBTC اکنون موسسات سرمایه‌گذاری تمایل کمتری به آن دارند و این به آن معناست که این شرکت بیت کوین کمتری خواهد خرید که باعث کاهش حمایت در بازار می‌شود.

موریس نوشته است: اگر خوش‌شانس باشیم این مشکل تنها گریبان‌گیر GBTC است و به دیگران سرایت نخواهد کرد. راه‌حل این مشکل ETF است. با توجه به درخواست‌های زیادی که برای راه‌اندازی ETFها داده شده، دیر یا زود شاهد آن‌ها خواهیم بود. این ETFها مانند ETPهای اروپایی در NAV معامله خواهند کرد که دقیقا همان چیزی است که سرمایه‌گذاران می‌خواهند. کارمزد آن‌ها کمتر است و به طور کلی برای سرمایه‌گذاران جذاب‌تر هستند. زمانی که آن‌ها از راه برسند، تنها دلیل عقلانی برای سرمایه‌گذاری در GBTC، تخفیف‌های مالیاتی آن است.

پیشنهاد مطالعه: تاثیر ETF بر قیمت بیت کوین

ByteTree همچنین گفته است که گروه Digital Currency با خرید ۲۵۰ میلیون دلار در قالب سهام GBTC نمی‌تواند باعث کاهش بیشتر این تخفیف‌ها شود.

موریس نوشته است: برای جدی گرفته شدن و برگشتن به عرصه، آن‌ها نیاز دارند تا هر هفته چنین مقداری را خرید کنند.

Grayscale‌ می‌تواند با تبدیل GBTC به یک ETF یا ثبت درخواست برای تاسیس یک ETF که متکی به سرمایه نباشد، این مشکل را حل کند.

هفته‌ی گذشته، صرافی Simplify در نیویورک نیز درخواست نوعی ETF  را داد که با آن می‌توان در Grayscale Bitcoin Trust سرمایه‌گذاری کرد.

source

https://coiniran.com/?p=44743
دکمه بازگشت به بالا