ایستگاه خبر

بنیاد بیل گیتس در ساخت کیت‌های خانگی تشخیص کرونا سرمایه‌گذاری می‌کند

بنیاد بیل و ملیندا گیتس اعلام کرد در حال سرمایه‌گذاری روی پروژه‌ای است که هدف آن ساخت و تولید کیت‌های خانگی کرونا ویروس برای کسانی است که در شهر سیاتل آمریکا در خطر ابتلا به این بیماری قرار دارند.

اسکات دُوِل، مسئول بخش مبارزه با کروناویروس در بنیاد گیتس به خبرنگاران گفت: «هدف پروژه این است که در نهایت ما قادر باشیم چندهزار تست را در یک روز انجام دهیم. این کیت‌ها برای کسانی که نگران هستند به ویروس کرونا مبتلا شده باشند این امکان را فراهم می‌کند که خودشان نمونه‌برداری را انجام دهند و آن را برای تست به آزمایشگاه ارسال کنند.»

نتیجه‌ی آزمایش این کیت‌ها طی یک یا دو روز مشخص خواهد شد. کسانی که مبتلا به ویروس تشخیص داده شوند می‌توانند با پر کردن یک فرم آنلاین و پاسخ دادن به چند سوال کمک کنند تا چگونگی گسترش بیماری در شهر ردیابی شود.

بنیاد گیتس، ماه گذشته اعلام کرده بود برای مبارزه با کرونا ویروس ۱۰۰ میلیون دلار بودجه اختصاص داده است. بخش عمده‌ای از این سرمایه در زمینه‌ی تحقیق برای ساخت واکسن، اقدامات پیشگیرانه و درمانی در سرتاسر جهان هزینه شده است.

بیل گیتس سال‌هاست درمورد خطر ابتلا به بیماری‌های همه‌گیر هشدار می‌دهد. یک بحران بزرگ در بهداشت جهانی – مانند کرونا ویروس- می‌تواند ۳۰ میلیون نفر را در طول یک سال از بین ببرد.

 

Source

https://coiniran.com/?p=37474
دکمه بازگشت به بالا