ایستگاه خبر

آتاری در اتریوم سطح دو

شرکت آتاری همچنان در زمینه‌ی رمزارزها به پیشتازی خود ادامه می‌دهد. این شرکت برنامه‌ریزی کرده است تا با شرکت Polygon همکاری کند و قصد راه‌اندازی NFT و محصولات توکنی بر روی سطح دوم اتریوم دارد.

هدف‌گذاری آتاری برای سطح دو

شرکت تولید بازی‌های ویدیویی آتاری در حال ملحق شدن به شرکت Polygon است. این شرکت به تازگی برنامه ریزی جدیدی را توسعه داده و از شبکه Matic نیز جدا شده و به صورت جداگانه به فعالیت خود ادامه می‌دهد. مدیرعامل آتاری Frederic Chesnais درباره به‌روزرسانی این طرح گفته است:

ما بسیار مفتخریم که اعلام کنیم همکاری ما با Polygon درباره سطح دو، به ما اجازه می‌دهد که به کاربران خود بهترین تجربه ممکن در کار کردن با توکن‌های آتاری و محصولات دیگر ما بر بستر شبکه بلاکچین را ارائه کنیم.

با پیوستن به سطح دوم، این شرکت امیدوار است که توکن آتاری دسترسی و جای پیشرفت بیشتری داشته باشد. این حرکت همچنین به کاربران آتاری دسترسی راحت‌تری به صندوق‌های NFT و دیگر محصولات توکنی را خواهد داد.

این تیم نیز تایید کرده است که برنامه‌هایی برای راه‌اندازی توکن‌های فیزیکی NFT با استفاده از شبکه‌ی Polygon‌ را دارد.

Polygon با استفاده از فریم ورک‌های پلاسمایی پل ارتباطی خود را اداره می‌کند، که به عنوان یک شبکه‌ی جانبی به گسترش اتریوم کمک می‌کند. آن‌ها مکانیزم برگه‌ی سهام خود را دارند که در طول شبکه‌ی خود دارای گره و بخش‌های پلاسمایی متعددی است.

این شبکه توانایی پردازش تراکنش‌هایی با هزینه‌ی کمتر و سرعت به مراتب بیشتر نسبت به شبکه‌ی اصلی را داشته و می‌تواند در هر بلاک خود تا ۶۵ هزار تراکنش را پردازش کند.

پیشنهاد مطالعه: توکن غیرقابل‌تعویض (NFT) چیست؟

Polygon در زمینه‌ی فعالیت و همکاری با شرکت‌های بازی‌سازی شناخته شده است. هم‌اکنون نیز با شرکت‌هایی مانند Polymarket و Decentraland و Avagotchi در حال همکاری است.

پایه‌گذار و مدیر این شرکت Sandeep Naiwal درباره همکاری با آتاری گفته است که آینده‌ی محصولات بلاکچینی مشتری پسند مانند NFTها بر روی سطح دوم خواهد بود. او همچنین افزود:

ما بسیار از اینکه توانسته‌ایم با آتاری همکار شویم خوشحالیم. هدف ما کشف راه‌های بیشتر برای افزایش کاربری در محیط سرگرمی هستیم و راه‌هایی را نیز برای بهره‌برداری کامل از ارزش توکن آتاری و محصولات جانبی توسعه داده‌ایم که بر روی شبکه‌ی در حال گسترش polygon انجام خواهند شد.

سازگار شدن غول بازی‌سازی با اتریوم

این حرکت Polygon نشانه‌ی دیگری برای آمادگی بیشتر آتاری برای سازگار شدن با اتریوم در کوتاه‌ترین زمان ممکن است.

ماه گذشته طی خبری فاش شد که آتاری درحال پیوستن به Decentraland است. بازی‌های کلاسیک آتاری مانند Pong و Break-Out! نیز به طور جهانی برای بازی در دسترس قرار خواهند گرفت و آتاری نیز بخشی از این بازی‌ها را تولید خواهد کرد.

این شرکت آمریکایی موفق شده تا ارز آتاری را در نوامبر سال گذشته راه‌اندازی کند. ارز آتاری یک توکن ERC-20 است که می‌تواند در شبکه‌ی اتریوم مورد معامله قرار گیرد. با توجه به داده‌های سایت CoinGecko ارزش بازار آن نیز در حدود ۶۱.۷ میلیون دلار است.

آتاری در سال ۱۹۷۲ راه‌اندازی شد و اولین کنسول بازی‌های ویدیویی را تولید کرد. با انتقال به سطح دو اتریوم، این شرکت تبدیل به اولین شرکت بازی‌های ویدیویی خواهد شد که بر روی رمزارزها سرمایه‌گذاری کرده است.

source

https://coiniran.com/?p=44102
دکمه بازگشت به بالا