ایستگاه خبر

بازار NFT های GameStop تقریباً در دو روز از کوین‌بیس پیشی گرفت

تنها چند روز پس از راه‌اندازی، بازار NFT گیم‌ستاپ (GameStop) تقریباً به اندازه بازار کوین‌بیس در تمام طول عمر خود معامله انجام داده است.

GameStop به سرعت در پیش است

تنها ۴۸ ساعت از راه‌اندازی پلتفرم NFT گیم‌ستاپ می گذرد. با این حال، این شرکت فروش حدود ۳۰۰۰ ETH را برای NFT‌ها تجربه کرده است. این اعداد شگفت‌انگیز به نظر می‌رسند زیرا این پلتفرم هنوز در مرحله بتای خود است و حتی طرح اصلی خود—NFT های بازی—را راه‌اندازی نکرده است. این عملکرد کاملاً در مقابل بازار Coinbase است که در ماه آوریل به صورت نرم‌افزاری راه‌اندازی شد و سپس در ماه می سال جاری به طور کامل به روی عموم باز شد. این بازار شروع بسیار کندی داشت و تنها ۱۱۰ تراکنش را در پنج ساعت اول معاملات عمومی ثبت کرد و فروش آن کمتر از ۶۰ هزار دلار بود. این پلتفرم در روز اول تنها حدود ۱۵۰ کاربر فعال را جذب کرد. از آن زمان، علیرغم افزودن ویژگی‌های جدید به سایت، هنوز در جمع‌آوری پایگاه مشتریان دچار مشکل است.

شروع آهسته کوین‌بیس

حتی پس از گذشت چند ماه از راه‌اندازی، کوین‌بیس با فروش پایین روبروست. در واقع، GameStop تقریباً دو برابر حجم معاملات تمام وقت بازار Coinbase را تنها در عرض دو روز از راه‌‌اندازی خود تجربه کرده است. در حالی که کوین‌بیس از زمان راه‌اندازی خود مجموعاً ۱۷۰۴ ETH در حجم معاملات انجام داده، GameStop NFT حداقل ۳۱۶۷ ETH را تجربه کرده است. در واقع، دومی حجم معاملات ۵۰ مجموعه برتر GameStop را نشان می‌دهد، و حجم معاملات واقعی کل بازار باید بیشتر باشد. از روز دوشنبه (زمانی که GameStop NFT راه‌اندازی شد)، Coinbase NFT تنها حدود ۳۱۰۰۰ دلار فروش داشته است که حدود ۱ درصد از حجم معاملات GameStop است.

NFT بازی‌ها به زودی

شایان ذکر است که GameStop در درجه اول یک خرده‌فروش بازی‌های ویدیویی است، در حالی که Coinbase یک صرافی کریپتو بومی وب ۳ است. این واقعیت که یک بازار بومی غیرکریپتو توانسته است از دومین صرافی بزرگ کریپتو در جهان پیشی بگیرد، بسیار قابل توجه است. با این حال، هنوز در مقایسه با OpenSea که تنها در روز چهارشنبه با ۱۶ میلیون دلار فروش به سلطنت خود به عنوان بزرگترین بازار NFT ادامه می‌دهد، ناچیز است.

اگرچه GameStop در حال حاضر فقط NFT های آثار هنری را ارائه می‌دهد، محصول اصلی آن مجموعه‌ای از NFT های بازی خواهد بود که می‌توانند به‌عنوان ویژگی‌های تعاملی در بازی‌های ویدیویی استفاده شوند. بازیکنان می‌توانند این NFT ها را جمع‌آوری کرده و از آن‌ها برای شخصی‌سازی آواتارها یا گیم پلی خود برای ۱۳ بازی سازگار با NFT استفاده کنند.

 

پیشنهاد مطالعه: بررسی دو NFT جدید و محبوب: مجموعه گابلین

 

Source

https://coiniran.com/?p=57484
دکمه بازگشت به بالا