ایستگاه خبر

GameStop بازار NFT خود را در سه‌ ماهه‌ی دوم سال ۲۰۲۲ راه‌اندازی خواهد کرد!

فروشگاه بازی‌های ویدئویی محبوب GameStop که طی سال گذشته خدمات ارزنده‌ای به فضای رمز ارز ارائه نموده است، هم‌اکنون قصد عرضه‌ی یک بازار انحصاریNFT را در سه‌ ماهه‌ی دوم سال ۲۰۲۲ دارد. بنابراین این کمپانی تنها تا انتهای ماه ژوئن فرصت این را دارد تا این طرح را اجرایی نماید.

گمانه‌زنی‌های اولیه درخصوص این بازار از بهار سال پیش آغاز شده و طی آن کمپینی برای پذیرش کاربرد توکن‌های غیرقابل تعویض (NFT) برای GameStop تشکیل شد. پیش‌نمایش این بازار نیز در ماه می منتشر شد که در آن به استفاده از بلاک‌چین اتریوم اشاره شده بود. پس از اعلام مشارکت این فروشگاه با راهکار مقیاس‌پذیری لایه‌-۲ ImmutableX، حدسیات موجود برای توسعه‌ی این بازار NFT قوت بیشتری گرفت.

همکاری با ImmutableX علاوه‌بر پیشبرد فناوری، توانست یک کمک هزینه‌ی ۱۰۰ میلیون دلاری را برای توسعه‌ی استودیوی NFT دراختیار GameStop قرار دهد. برخلاف انتظارات، اعلام این خبر بر ارزش سهام این شرکت (GME) تاثیر منفی گذاشت، به‌طوری که تنها پس از چند ساعت قیمت آن تا ۹.۶ درصد کاهش یافت.

می‌توان این تغییر منفی را نتیجه‌‌ی ناکارآمدی این شرکت درسال گذشته دانست. این شرکت در سه‌ ماهه‌ی چهارم سال ۲۰۲۱ تقریبا ۱۴۷.۵ میلیون دلار از ارزش بازار خود را ازدست داد، این درحالی‌ست که در بازه‌ی زمانی مشابه ۲۰۲۰ بالغ بر ۸۰.۳ میلیون دلار به سهام GameStop افزوده شد.

سابقه‌ی تعامل GameStop با NFTها

این فروشگاه محصولات بازی‌های ویدئویی پس از حمایت مالی خود از میم‌های اینترنتی به تیتر اول مطبوعات حاضر در بازارهای اقتصادی بدل شد. پس از GameStop نیز شرکت‌های دیگر ازقبیل Blackberry، AMC Theaters، Nokia و Bed Bath & Beyond به‌عنوان سرمایه‌گذاران اولیه‌ی این بازار اقدام به واریز دارایی‌های خود به این بخش از فضای کریپتو کردند. این شرکت‌ها حتی این فرصت را به‌عنوان دروازه‌ای برای حضور در بخش مخاطره‌آمیز دارایی‌های دیجیتال قلمداد کردند.

پیش از انتظار خبر بازار NFT شرکت GameStop، مجموعه سینماهای AMC شروع به‌استفاده از دوج‌کوین برای خرید بلیط کرده بودند. این سینما حتی به‌ سهام‌داران خود توکن‌های NFT رایگان اهدا می‌کند.

پیشنهاد مطالعه: بازاریابی NFT: راهنمای گام به گام فروش NFT در بازارهای مختلف

Source

https://coiniran.com/?p=50295
دکمه بازگشت به بالا