ایستگاه خبر

نظرسنجی موسسه‌ی گالوپ خبر از مالکیت ۶ درصدی بیت‌کوین توسط سرمایه‌گذاران آمریکایی می‌دهد

شرکت تحقیقی-آماری آمریکایی گالوپ (Gallup) در نظرسنجی جدیدی خبر از مالکیت ۶ درصدی بیت‌کوین توسط سرمایه‌گذاران داده است. این نظرسنجی که به «شاخص خوش‌بینی سرمایه‌گذاران گالوپ» معروف است از اشتیاق زیاد افراد زیر ۵۰ سال به فضای رمز ارزها حکایت دارد.

موسسه‌ی گالوپ از معتبرترین موسسات نظرسنجی در جهان است که آشنایی با مراحلی که برای انجام نظرسنجی در این موسسه انجام می‌شود، حائز اهمیت است.

نظرسنجی مؤسسه‌ی گالوپ خبر از مالکیت 6 درصدی بیت‌کوین توسط سرمایه‌گذاران آمریکایی می‌دهد

رشد ۴ درصدی سرمایه‌گذاران آمریکایی بیت‌کوین درطی ۳ سال

موسسه‌ی گالوپ نتایج نظرسنجی تازه‌ای را که بر سرمایه‌گذاری در بیت‌کوین انجام داده است، منتشر نمود. در متنی که از سوی گالوپ منتشر شد آمده است:

«میزان مالکیت بیت‌کوین بین افرادی که کمتر و بیشتر از ۱۰۰ هزار دلار سرمایه‌گذاری کرده‌اند به‌ترتیب ۸ و ۶ درصد است. براساس یافته‌های گالوپ، سرمایه‌گذاران مرد سه برابر بیشتر از بانوان در بازار بیت‌کوین فعالیت دارند، به‌نحوی که درحال حاضر میزان مالکیت بیت‌کوین توسط مردان و زنان به‌ترتیب ۱۱ و ۳ درصد است.»

گالوپ سرمایه‌گذاری در بیت‌کوین را به طلا تشبیه نمود

در نظرسنجی اخیر دارندگان بیت‌کوین با افراد حاضر در بازار بورس و شرکت‌‌های تعاونى‌ سرمایه‌‌گذارى مقایسه شده‌اند. ۸۴ درصد از شرکت‌کنندگان در این مطالعه در یکی از بازارهای بورس یا اوراق بهادار سرمایه‌گذاری نموده و ۶۷ درصد از آنان مالک سهام شخصی بوده‌اند. در این نظرسنجی مشخص شد که بیت‌کوین ۱۱ درصد از پورتفولیوی سرمایه‌گذاری اشخاص را تشکیل داده که از این جهت به طلا شباهت دارد. ۵۰ درصد از شرکت‌کنندگان در پورتفولیوی خود اوراق بهادار داشتند.

نظرسنجی مؤسسه‌ی گالوپ خبر از مالکیت 6 درصدی بیت‌کوین توسط سرمایه‌گذاران آمریکایی می‌دهد

در مقایسه با آخرین نظرسنجی نگرش منفی نسبت به بیت‌کوین کاهش یافته؛ زیرا میزان عدم تمایل سرمایه‌گذاران به این رمز ارز نسبت به سال ۲۰۱۸ از ۷۲ درصد به ۵۸ درصد رسیده است.

به‌علاوه‌ی آن ۶ درصد از افرادی که هم‌اکنون مالک بیت‌کوین هستند، ۲ درصد دیگر نیز از تمایل خود برای خرید این دارایی دیجیتال در آینده سخن گفته‌اند. ۳۵ درصد از افراد شرکت‌کننده اعلام کردند که علی‌رغم علاقه‌ی خود به این رمز ارز، قصد خرید آن را در آینده‌ی نزدیک ندارند.

موسسه‌ی گالوپ درپایان به این نکته اشاره داشت که در سه سال گذشته بخش بسیار اندکی از سرمایه‌گذاران آمریکایی به بیت‌کوین علاقمند بوده و بخش بسیار ناچیزی این رمز ارز را دراختیار داشتند. به اعتقاد کارشناسان، رشد این روند به‌خاطر دو عامل بهبود راهکارهای خرید و حضور سرمایه‌گذاران نهادی عظیمی همچون تسلا، Square و مورگان استنلی بوده است.

پیشنهاد مطالعه: هم زیستی بیت‌کوین و طلا

Source

https://coiniran.com/?p=46726
دکمه بازگشت به بالا