ایستگاه خبر

صرافی FTX خواهان تغییراتی در قوانین رمزنگاری آمریکا است

صرافی رمز ارز FTX با انتشار سندی پیشنهادات خود را برای اعمال تغییراتی جهت انعطاف‌پذیری بیشتر قوانین رمزنگاری آمریکا مطرح نمود. این سند از ۱۰ اصل اجرایی تشکیل شده است.

FTX خواهان یک سازمان تنظیم‌کننده‌ی اصلی است

صرافی FTX با انتشار یک گزارش پیشنهادات خود را برای بهبود و یا تغییرات قوانین اجرایی حوزه‌ی رمزنگاری آمریکا اعلام نمود، این صرافی در وهله‌ی نخست خواهان آن است که صرافی‌ها بتوانند یک سازمان تنظیم‌کننده‌ی اصلی را برگزینند. این صرافی اظهار داشت:

«می‌دانیم که کمیسیون معاملاتی معاملات آتی کالای ایالات متحده (CFTC) و کمیسیون بورس و اوراق بهادار (SEC) به‌ترتیب دو سازمان اصلی تنظیم‌کننده برای بازار مشتقات و اوراق بهادار نقدی هستند. باتوجه به‌آنکه برخی از صرافی‌ها همزمان با معاملات نقدی و مشتقات تعامل دارند، پیشنهاد می‌کنیم که سازوکاری تدوین گردد که طبق آن صرافی‌ها قادر به انتخاب یکی از این سازمان‌ها به‌عنوان تنظیم‌کننده‌ی اصلی خود باشند.»

سایر اصول FTX مربوط به موضوعاتی همچون نگهداری و توقیف دارایی‌ها، ارزیابی ریسک، حفاظت از حقوق مشتری، سیاست مشتری خودت را بشناس (KYC)، اقدامات ضد پول‌شویی (AML) و مسائل متداول انطباق با مقررات مالی است.

بخش قابل‌توجه این گزارش مسائل مربوط به قوانین استیبل‌کوین‌ها است که درگذشته از سوی FTX پیشنهاداتی دریافت کرده بود. صرافی FTX خواهان آن است که سازمان‌های تنظیم‌کننده فهرستی از استیبل‌کوین‌های ثبت‌شده تهیه نمایند تا از بررسی آنها توسط یک شرکت حسابرسی اطمینان حاصل گردد.

پیشنهادت مشابه صرافی Coinbase

صرافی معتبر Coinbase نیز در ماه اکتبر پیشنهاداتی مشابه FTX مطرح نمود. طرح ارائه‌شده‌ی این صرافی نیز خواهان اصلاح قوانین تنظیم‌کننده‌ بود؛ با این تفاوت که در آن به‌جای حق انتخاب تنظیم‌کننده از سوی صرافی‌ها، از دولت آمریکا درخواست ایجاد یک سازمان واحد برای رسیدگی به قوانین این حوزه‌ کرده بود. سند پیشنهادی فوق درحالی مطرح شده است که مسئولین هردو صرافی FTX و Coinbase قرار است درهفته‌ی آینده در مقابل کنگره شهادت دهند.

پیشنهاد مطالعه: اوراکل (Oracle) چیست؟

Source

https://coiniran.com/?p=48596
دکمه بازگشت به بالا