ایستگاه خبر

راه‌‌اندازی بازار NFT صرافی FTX

صرافی FTX به واسطه ارائه مشتقات رشد سریعی داشت. این صرافی اوایل امروز بازار جدید NFT خود را راه‌اندازی کرد و به مشتریان این فرصت را داد تا انواع دارایی‌های توکن‌شده را پیشنهاد دهند.

NFT توکن‌های غیرقابل تعویض‌اند. نوعی رمز ارز که می‌تواند مالکیت قابل اثبات هر نوع دارایی را ارائه دهد. تا به امروز، از NFTها به طور عام برای هنرهای دیجیتال، موسیقی و الگوهای رفتاری، در میان انواع دیگر محتوا، استفاده شده است.

NFTها اوایل امسال در جریان اصلی رشد چشمگیری داشتند. اما بسیاری از پروژه‌های کریپتوی متمرکز بر NFT از زمان سقوط بازار در ماه گذشته با کمترین میزان معاملات روبرو بوده‌اند.

به نظر نمی‌رسد این موضوع نظر FTX را تغییر داده باشد. این صرافی چندین دارایی را فهرست کرده است که می‌تواند در ازای اقلام فیزیکی موجود در بازار خریداری شود: پوشاکی با مارک FTX، تجربه ناهار یک‌‌نفره با مدیرعامل و بنیانگذار FTX و بازی League of Legends در برابر تیم FTX است.

این توکن‌ها در شبکه اتریوم و پلتفرم قرارداد هوشمند سولانا تولید شده‌اند. سمن بانکمن-فرید مدیرعامل و بنیانگذار صرافی FTX در چند ماه گذشته از این پلتفرم به شدت پشتیبانی کرده است.

FTX تنها صرافی‌ای نیست که اخیراً به بازار NFT پیوسته است. بایننس هم در این ماه بازار NFT ها را در شبکه اتریوم و زنجیره‌ی هوشمند باییننس راه‌اندازی می‌کند. Gemini هم در حال آماده شدن برای پیوستن به این بازار است.

صرافی FTX که اکنون فقط حجم معاملات مشتقات بایننس را دنبال می‌کند، اخیراً در تلاش برای افزایش بهره چندین حرکت بزرگ دیگر را نیز انجام داده است. در ماه مارس، یک قرارداد حمایت مالی ۱۹ ساله به ارزش ۱۳۵ میلیون دلار با میامی هیت (Miami Heat) امضا کرد و زمین تمرین تیم NBA اکنون FTX Arena نامیده می‌شود.

 

پیشنهاد مطالعه: توکن غیر قابل تعویض (NFT) چیست؟

 

 

Source

https://coiniran.com/?p=45917
دکمه بازگشت به بالا