ایستگاه خبر

صرافی FTX وبسایت جدید برداشت فیات را برای مشتریان اتحادیه اروپا راه‌اندازی کرد

FTX EU، یکی از شرکت‌های تابعه صرافی ورشکسته FTX وبسایت جدیدی راه‌اندازی کرده است که به مشتریان اجازه می‌دهد موجودی‌های فیات خود را از این پلتفرم برداشت کنند.

طبق گزارش‌ها، ftxeurope.eu فقط موجودی فیات را مدیریت خواهد کرد و هیچ سرویس دیگری در آن در دسترس نخواهد بود. این وبسایت اخیراً راه اندازی شده در کمیسیون بورس و اوراق بهادار قبرس (CySEC) ثبت شده است. دفتر مرکزی منطقه‌ای FTX EU در قبرس و سوئیس است.

CySEC مجوز فعالیت شرکت را در نوامبر 2022 پس از فروپاشی  FTX و آلامدا ریسرچ لغو کرد. این تعلیق به دلیل نقض قوانین بازار در مورد ترکیب هیئت مدیره اتحادیه اروپا FTX و نیاز به حفاظت از ایمنی دارایی‌های مشتری و سایر عوامل بود. این تعلیق بعداً تا مارس 2023 تمدید شد و به FTX EU فرصت بیشتری برای پایبندی به مقررات و بازگرداندن وجوه مشتری داد.

بازگشت سایر وجوه صرافی FTX متفاوت است

شعبه اصلی صرافی FTX که به مشتریان ایالات متحده خدمت‌رسانی می‌کرد، در حال ورشکستگی است. این شرکت 3 میلیارد دلار به 50 طلبکار بزرگ و 5 تا 9 میلیون به کاربران خود بدهکار است. با این حال، مشخص نیست که مشتریان چه زمانی وجوه خود را دریافت خواهند کرد.

شعبه‌های جهانی دیگر، مانند FTX ژاپن، فرآیند برداشت خود را از طریق Liquid Japan در فوریه 2023 راه‌اندازی کردند. برخی از کاربران گزارش دادند که در برداشت وجوه خود از FTX ژاپن مشکل داشتند، زیرا شرکت برداشت آن‌ها را رد می‌کرد.

FTX EU در مارس 2022 افتتاح شد، فقط چند ماه قبل از فروپاشی FTX و آلامدا ریسرچ، در حالی که FTX ژاپن در ژوئن 2022 راه‌اندازی شد. اگرچه آمار جامع کاربران در دسترس نیست، هر بخش احتمالاً مشتریان کمتری نسبت به شعبه اصلی FTX خواهد داشت. FTX DM مستقر در باهاما هم در آستانه فروپاشی است.

سم بنکمن-فرید (SBF)، بنیانگذار و مدیر عامل سابق صرافی FTX گفته می‌شود مسئول اصلی سقوط FTX و آلامدا ریسرچ است، تا به امروز در دادگاه گناهکار شناخته نشده است. تیم حقوقی او همچنان به سختی تلاش می‌کنند تا از پرداخت جریمه به دلیل «سهل انگاری» در مدیریت موکلشان جلوگیری کنند.

 

پیشنهاد مطالعه: معرفی ۱۰ صرافی‌ آنلاین ایرانی معتبر برای ترید رمز ارزها

 

 

Source

نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا