آخرین اخبار ارزهای دیجیتالایستگاه خبر

هکرهای FTX پس از توقف فعالیت‌های ثورسوآپ (THORSwap)، 124 میلیون دلار از وجوه را به بیت کوین تبدیل کردند

صرافی غیرمتمرکز (DEX) ثورسوآپ (THORSwap) امروز اعلام کرد که این پلتفرم تمام فعالیت‌های تجاری خود را پس از انجام معاملات مشکوک در این هفته متوقف کرده است. این معاملات شامل وجوه مرتبط با هکرهای FTX است که مدت کوتاهی پس از اعلام ورشکستگی صرافی، 600 میلیون دلار از FTX به سرقت بردند.

ثورسوآپ (THORSwap) در یک پست توییتری نوشت:

پس از ارزیابی وضعیت و صحبت با مشاوران حقوقی و مجریان قانون، تصمیم به توقف موقت صرافی THORSwap که در روی THORChain اجرا می‌شود، گرفته شد.

با توجه به داده‌های بلاکچین Lookonchain، مدت کوتاهی پس از توقف فعالیت‌های THORSwap، هکر شروع به مبادله حدود 124 میلیون دلار ETH با بیت‌کوین (tBTC) کرد. سپس وجوه از طریق شبکه صادرکننده tBTC، به شبکه بیت کوین متصل شد. هکرهای ناشناس FTX هنوز 179 میلیون دلار اتر در اختیار دارند

THORChain به عنوان یک صرافی غیرمتمرکز زنجیره‌ای (DEX) لایه 1 عمل می‌کند که امکان مبادله مستقیم بین بلاکچین‌های مختلف را فراهم می‌آورد. این امکان به هکرها اجازه داد اترهای سرقت‌شده را به BTC تبدیل کنند.

به گفته Tay کارآگاه آنچین، بیش از 50 درصد اتریوم ارسال شده به روتر ثورسوآپ (THORSwap) برای تبدیل به بیت‌کوین در چهار ماه گذشته به وجوه غیرقانونی مرتبط بوده است.

طبق گزارش CoinGecko، توکن THOR طی 24 ساعت گذشته شاهد کاهش 44 درصدی قیمت بوده است.

 

پیشنهاد مطالعه: صرافی غیرمتمرکز (DEX) چیست؟ + معرفی بهترین صرافی‌های غیرمتمرکز

 

 

Source

نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا