آخرین اخبار ارزهای دیجیتالایستگاه خبر

هکر FTX پس از تعلیق سرویس THORSwap، استراتژی خود را تغییر داد

فردی که پشت حمله سال 2022 به FTX قرار دارد، استراتژی خود را برای پولشویی اترهای دزدیده شده به بیت کوین تغییر داده است. Lookonchain در 6 اکتبر متوجه شد هکر FTX استفاده از THORChain را برای جابجایی دارایی‌های دزدیده شده خود متوقف کرده و به جای آن شروع به سوء استفاده از شبکه Threshold کرده است.

داده‌های Lookonchain نشان می‌دهد مهاجم بیش از 3000 اتر (ETH) به ارزش 4.9 میلیون دلار را از طریق شبکه Threshold به tBTC تبدیل کرده است. از آن زمان مهاجم با موفقیت حدود 75636 اتر به ارزش 124 میلیون دلار را به بیت کوین تبدیل کرده است، در حالی که 109485 اتر دیگر به ارزش تقریبی 180 میلیون دلار در کیف پول آن‌ها باقی مانده است.

Threshold یک مجرای غیرمتمرکز بین بلاکچین بیت کوین (BTC) و اتریوم است که به کاربران اجازه می‌دهد دارایی‌های tBTC خود را به با نسبت 1:1 به بیت‌کوین تبدیل کنند.

بر اساس گزارش‌ها، مهاجم قبلاً THORSwap را ترجیح می‌داد، اما در 6 اکتبر این پلتفرم وارد حالت فعالیت‌های خود را متوقف کرد تا از هرگونه فعالیت غیرقانونی بالقوه جلوگیری کند.

بنا بر گزارش‌ها، این تصمیم پس از بحث‌ها و مشاوره‌های داخلی گسترده از سوی نهادهای قانونی و مجری قانون اتخاذ شده است و فعالیت‌های این پلتفرم تا زمانی که یک راه‌حل مطمئن برای این بحران ایجاد شود، متوقف خواهد ماند.

قبل از اینکه THORChain اقدام به توقف خدمات خود کند، طبق گزارش‌ها، هکر FTX حداقل 38 میلیون دلار ETH را از طریق آن و پلتفرم محافظت از حریم خصوصی Railgun منتقل کرده بود.

در ابتدا، تخمین زده می‌شد که خسارت هک تا 400 میلیون دلار باشد، اما FTX وضعیت را دوباره ارزیابی کرد و خسارت را نزدیک به 323 میلیون دلار گزارش کرد.

هویت عامل این حمله هنوز در هاله‌ای از ابهام قرار دارد، اما گمانه‌زنی‌ها در جامعه ارزهای دیجیتال به سم بنکمن-فرید، بنیانگذار FTX، که در حال حاضر به دلیل کلاهبرداری و توطئه برای ارتکاب پولشویی در محاکمه است، اشاره می‌کنند.

در حالی که سم بنکمن-فرید ادعاهای دست داشتن خود در سرقت را قاطعانه رد کرده است، جابجایی قابل توجه وجوه دزدیده شده همزمان با محاکمه وی، گمانه‌زنی‌ها در مورد دخالت یک خودی را دوباره برانگیخته است.

 

پیشنهاد مطالعه: ۱۲ مورد از جدیدترین کلاهبرداری‌های ارز دیجیتال

 

 

Source

نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا