ایستگاه خبر

رشد ۱۴۰ درصدی قرارداد‌های آتی صرافی کوین‌بیس در بستر FTX در ساعات اولیه معامله

معامله‌گران، با افزایش ۱۴۰٪ درصدی نسبت به قیمت ۱۲۵ دلار، اشتیاق خود را برای قرارداد‌های آتی سهام صرافی کوین‌بیس، پیش از عرضه عمومی اولیه در بورس نشان دادند.

به گزارش Coindesk، این معاملات آتی که به تازگی راه اندازی شدند، در آخرین گزارش‌ها، حجمی بیش از ۲.۲ میلیون دلار داشتند. تقریبا در ۱۲ ساعت پس از گشایش این بازار، سرمایه‌گذاران این قرارداد آتی را به بزرگ‌ترین سهام توکن‌شده در بستر FTX تبدیل کردند.

دومین سهام توکن شده در این بستر، Moderna نام دارد که حجم معاملات آن تقریبا ۸۰۰ هزار دلار ارزش داشته است.

در روز یک‌شنبه، کوین‌ایران گزارش کرده بود که بستر معاملات رمزارز FTX قصد دارد که در صورت بازخورد مثبت از قانون‌گذاران آمریکا، قرارداد‌های آتی سهام صرافی کوین‌بیس را راه‌اندازی کند. این صرافی جسور، پیش از این یک بازار قبل از عرضه اولیه را برای قرارداد‌های آتی سهام شرکت Airbnb ایجاد کرده بود.

|| بیشتر بخوانیم: چگونه سهام صرافی Coinbase را قبل از عرضه عمومی اولیه (IPO) خریداری کنیم؟

در آخرین بررسی‌ها، ارزش قرارداد‌ آتی سهام کوین‌بیس پس از صعود به ۲۹۵ دلار به ۲۳۵ دلار کاهش یافت. این یعنی قیمت این مشتقه مالی، ۹۵ درصد افزایش داشته است. این قرارداد‌های آتی توکن شده یک سرمایه‌گذاری پرریسک است.

در حالی که صرافی کوین‌بیس هنوز سهامی در بازار عرضه نکرده است، این قرارداد‌های آتی به نوعی یک پیش‌بینی سوداگرانه هستند. ارزش این توکن‌ها به ارزش سهام کوین‌بیس بعد از انجام عرضه عمومی اولیه، تبدیل خواهد شد.

https://coiniran.com/?p=42729
دکمه بازگشت به بالا