ایستگاه خبر

FTX شکایتی ۷۰۰ میلیون دلاری علیه شرکت سرمایه‌گذاری مرتبط با هیلاری کلینتون تنظیم کرد

صرافی ورشکسته کریپتو FTX با طرح شکایت علیه دستیار سابق هیلاری کلینتون و شرکت سرمایه‌گذاری دستیارش اقدام قانونی کرده است. این صرافی به دنبال بازپس‌گیری ۷۰۰ میلیون دلار سرمایه‌گذاری‌هایی است که ادعا می‌کند با استفاده از وجوه FTX انجام شده است.

بر اساس اسناد دادگاه، بنیانگذار FTX، سم بنکمن-فرید، اجازه انتقال ۷۰۰ میلیون دلار به نهادهای وابسته به K5 Global، یک شرکت سرمایه‌گذاری به مدیریت دستیار سابق کلینتون، مایکل کیوز و یکی از بنیانگذاران، برایان باوم را صادر کرد. FTX ادعا می‌کند کبنکمن-فرید این انتقال را به عنوان بخشی از طرحی برای سوء استفاده از دارایی‌های شرکت برای منافع شخصی مجاز دانسته است.
این دادخواست نشان می‌دهد بنکمن-فرید، کیوز را فردی با ارتباطات سیاسی و مشهور توصیف کرده و از او به‌عنوان «بارابطه‌ترین فردی که تا به حال ملاقات کرده‌ام» یاد می‌کند.

FTX ادعا می‌کند بنکمن-فرید از ارتباطات K5 Global برای تقویت نفوذ سیاسی و اجتماعی خود استفاده کرده است. علی‌رغم نگرانی‌هایی که کارکنان FTX در مورد اهداف K5 مطرح کردند، بنکمن-فرید به سرمایه‌گذاری در پروژه‌های K5 ادامه داد و در نهایت از کیوز و باوم را به ضرر صرافی و مشتریانش بهره برد.

سرمایه‌گذاری‌های مشکوک ادعایی و پاسخ

یکی از سرمایه‌گذاری‌های مشخصی که در این شکایت به آن اشاره شده یک شرکت تحت کنترل بنکمن-فرید است که از ۲۱۴ میلیون دلار از FTX برای خرید سهام اقلیت در برند Tequila 818 کندال جنر استفاده کرد.

K5 Global به شدت این اتهامات را رد کرد و اظهار داشت که آن‌ها معتقدند بنکمن-فرید و FTX شرکای قانونی هستند که در یک رابطه تجاری سودمند متقابل مشارکت داشتند. سخنگوی K5 Global بر اعتقاد آن‌ها به یک مشارکت منصفانه و بلندمدت تأکید کرد.

از سوی دیگر، بنکمن-فرید نسبت به اتهاماتی مبنی بر کلاهبرداری از مشتریان FTX با استفاده از وجوه آن‌ها برای حمایت از سرمایه‌گذاری‌های پرخطر خود اعتراف کرده است.

از زمان اعلام ورشکستگی، رهبری جدید FTX موفق به بازیابی بیش از ۷ میلیارد دلار دارایی شده است که می‌تواند برای بازپرداخت مشتریانی که وجوه آن‌ها در طول سقوط صرافی ارز دیجیتال مسدود شد، استفاده شود.

علاوه بر شکایت فعلی، FTX همچنین اقدامات حقوقی مربوط به سرمایه‌گذاری قبل از ورشکستگی خود در پلتفرم سهام Embed و پرداخت‌های آن به Genesis Global Capital، بازوی وام‌دهنده ورشکسته شرکت رمزنگاری Genesis را ارائه کرده است.

همچنین، FTX اخیراً توافقنامه‌ای را با موزه هنر متروپولیتن اعلام کرد که در آن موزه موافقت کرد ۵۵۰ میلیون دلار کمک‌های مالی دریافتی از شرکت های FTX در سال ۲۰۲۲ را بازگرداند.

 

 

پیشنهاد مطالعه: صرافی های متمرکز و خطراتی که برای سرمایه کاربران دارند

 

 

Source

https://coiniran.com/?p=63330
0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
دکمه بازگشت به بالا
0
دیدگاه خود را با کوین ایران به اشتراک بگذارید!x