ایستگاه خبر

قانون‌گذار فرانسوی: برای رده‌بندی کردن دقیق دارایی‌های دیجیتال خیلی زود است!

قانون‌گذار مالی فرانسه با گفتن اینکه نقطه نظر بخصوصی را برای اتحادیه اروپا در شکل‌دهی به سیاست‌هایش ترجیح می‌دهد، در مذاکرات اتحادیه اروپا درمورد قوانین ارزهای دیجیتال پاسخ داده است.

Autorité des Marchés Financiers (مرجع بازارهای مالی، AMF) در جریان مذاکراتی که به سرپرستی اتحادیه اروپا برگزار شده بود، نظرات خود را بیان کرد و اظهار داشت که هنوز تعیین و طبقه‌بندی مناسب دارایی‌های دیجیتال به منظور وضع مقررات، زود است.

این قانون‌گذار دارایی‌های دیجیتال را به عنوان «دارایی دیجیتال وابسته به کریپتو و موجود در دفتر کل توزیع‌شده» تعریف می‌کند. با این حال، AMF در نظرات خود اظهار داشت، باید بین دارایی‌های دیجیتال که پول الکترونیکی هستند و انواع دیگر از دارایی تمایز قائل شد.

این قانون‌گذار همچنین درباره stablecoin اظهار نگرانی کرد و به مقامات پیشنهاد کرد برای جلوگیری از جذب این ابزارها و محافظت از یکپارچگی سیستم های مالی اصلی، ممنوعیت استفاده از آنها را اعمال کنند.

وی همچنین خطرات مربوط به ICO را از جمله نگرانی‌های خود درباره تعداد زیاد کلاهبرداری و بدحسابی‌های ماه‌های اخیر، برشمرد.

مذاکرات فوق در حالی صورت پذیرفت که سایر قانون‌گذاران در اتحادیه اروپا بر روی چارچوب‌های نظارتی خود کار می‌کنند. همچنین همتایان آنها در آلمان در حال حاضر قوانین خود را برای تنظیم دارایی‌های دیجیتال صورتبندی می‌کنند و در تلاش‌اند رشد و استفاده از ارزهای دیجیتالی و سایر دارایی‌های دیجیتالی در اقتصادهای خود کنترل کنند.

 

 

source

https://coiniran.com/?p=38185
دکمه بازگشت به بالا