آخرین اخبار ارزهای دیجیتالایستگاه خبر

کاهش چشم گیر مالیات رمزارز ها (ارز های رمزنگاری شده) در فرانسه

با تایید شورای مالیاتی فرانسه، پرداخت مالیات بر رمزارز ها (ارز های رمزنگاری شده) در این کشور به طور چشمگیری (از 45% به 19%) کاهش یافت.

به گزارش کوین ایران به نقل از بیت‌ کوین نیوز، بر اساس خبری از Le Monde، شورای دولتی مالیات فرانسه اعلام کرد که جرائم مالی مربوط به ارز های رمزنگاری شده مانند بیت کوین را به شدت کاهش داده است. نشانه ها حاکی از آن است که مالیات مربوط به ارز های رمزنگاری شده از ۴۵ درصد کنونی به ۱۹ درصد کاهش خواهد یافت. این یک تغییر چشمگیر در جهت گیری های دولتی نسبت به ارز های رمزنگاری شده است. آیا فرانسه برای آینده مالی دیجیتال و غیر متمرکز آماده است؟

کاهش چشم گیر مالیات رمزارز ها (ارز های رمزنگاری شده) در فرانسه
France reduces the tax on cryptocurrency significantly

فرانسه مالیات ارز های رمزنگاری شده را کاهش می دهد

یک سال کاری فعال برای La République پشت سر گذاشته شده است. Bruno Le Maire وزیر دارایی فرانسه ماه پیش از یک تحول بزرگ صحبت کرد: “انقلابی در راه است که بیت کوین فقط پیام اور آن بود. بلاکچین  فرصت های جدیدی را برای استارت آپ ها فراهم می کند؛ مانند فرصتی که برای ICO  ها ایجاد کرد که به آنها اجازه می دهد تا منابع مالی خود را از طریق ارائه توکن ها افزایش دهند. بلاکچین در کنار ایجاد کارآیی اقتصادی وعده داده است که یک شبکه اعتماد بدون واسطه همراه با افزایش امکان ردیابی تراکنش ها ایجاد خواهد کرد.

بیشتر بخوانید: اجرایی شدن پرداخت مالیات بر رمزارز ها در آمریکا

هرچند در چهار سال اخیر جمهوری فرانسه مالیات بیت کوین و سود سرمایه های مربوط به ارز های رمزنگاری شده را نزدیک ۵۰ درصد نگه داشته است، به نظر می رسد یک تغییر رویکرد اساسی در دیدگاه های قانون گذار ایجاد شده است و نرخ ۴۵ درصد مالیات فعلی با کاهشی بیش از ۵۰ درصدی به ۱۹ درصد خواهد رسید.

خبر های خوب از اوایل سال ۲۰۱۷ و با انتخاب Emmanuel Macron در فرانسه آغاز شد. در حالی که اکوسیستم هیچ گونه سرسپردگی یا وابستگی سیاسی نداشت، آقای  Macron اجازه داد تا تصویری از وی با یک کیف ذخیره سازی سرد (Cold Storage) تهیه شود و این عمل یک نشانه دلگرم کننده بزرگ بود. هر چند بعد ها این اقدام به عنوان یک فعالیت تبلیغاتی نشان داده شد، با این وجود این عکس نشان می داد که او حداقل با تکنولوژی آشنا است.

بیشتر بخوانید: امکان در نظر گرفتن بیت کوین کش به عنوان درآمد و اخذ مالیات از آن توسط IRS

یک فصل کاری فعال برای فرانسه

فرانسه بار دیگر فعالیت های خود در حوزه ارز های رمزنگاری شده را در سه ماهه اول سال افزایش داده است. این فعالیت ها با انتصاب فرانسه به عنوان رهبر مأموریت (Mission Leader) صنعت ارز های رمزنگاری شده در نشست های برگزار شده پیش از اجلاس گروه G20 در آرژانتین آغاز شد. فرانسه در این نشست ها برای دستیابی به یک توافق جهانی در مورد قوانین حاکم بر ارز های رمزنگاری شده تلاش کرد. مدت کوتاهی پس از آن، متخصصین فرانسوی فعالیت خود را برای مقابله با مشتقات ارز های رمزنگاری شده تشدید کردند و هشدار هایی در مورد فعالیت ۱۵ صرافی و پلتفرم غیر مجاز منتشر نمودند.

تقریبا همزمان با نظرات وزیر دارایی و فعالیت های مختلف نظارتی، شکایتی از طرف فعالین داخلی استخراج و تبادل بیت کوین به دادگاه عالی اداری ارائه شد. این دادگاه ارز های رمزنگاری شده مانند بیت کوین را در طبقه بندی دارایی ها قرار داد که این دستور زمینه را برای کاهش مالیات های این نوع دارایی ها فراهم نمود. با این حال، سود حاصل از استخراج به دلیل قلمداد شدن به عنوان فعالیت تجاری صرف، در زیر گروه دارایی سرمایه ای (Capital Gains) به روال سابق باقی خواهد ماند.

بیشتر بخوانید: قانونی سازی کریپتوکارنسی در سال ۲۰۱۸

توجه!

دیدگاه هایی که در این مقاله ارائه شده اند، متعلق به نویسنده می باشند و لزوماً مربوط به Coiniran نمی باشد و نباید به آن نسبت داده شود.

Source & image

https://coiniran.com/?p=20580
0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
دکمه بازگشت به بالا
0
دیدگاه خود را با کوین ایران به اشتراک بگذارید!x