ایستگاه خبر

مجوز فرانسه به بایننس برای راه‌اندازی صرافی کریپتو در این کشور

تنظیم‌کننده بازار فرانسه، AMF (مشابه با کمیسیون بورس و اوراق بهادار در ایالات متحده)، بایننس فرانسه را به عنوان «ارائه‌دهنده خدمات دارایی دیجیتال» (DASP) ثبت کرده است و رگولاتور بانکی فرانسوی ACPR نیز این ثبت نام را تأیید کرد.
این ثبت به این معنی است که فرانسه اولین کشور بزرگ اروپایی است که به صراحت به بایننس اجازه فعالیت در حوزه قضایی خود را می‌دهد. علاوه بر این، بایننس اولین صرافی بزرگ ارزهای دیجیتال است که مجوز DASP را در فرانسه دریافت می‌کند.

موانع نظارتی برای بایننس

سال گذشته در این زمان، بایننس با موانع نظارتی در حوزه‌های قضایی در سراسر جهان، به ویژه در اروپا مواجه بود. مقامات نظارتی مالی در تابستان گذشته به مصرف‌‌کنندگان در مورد این صرافی هشدار دادند.

در ماه جولای (تیر ماه)، تنظیم‌کننده اوراق بهادار ایتالیا اعلام کرد که این صرافی «مجوز ارائه خدمات و فعالیت‌های سرمایه‌گذاری» در این کشور را ندارد. در ماه اوت (مرداد)، بانک مرکزی هلند اعلام کرد بایننس فاقد «مدارک قانونی لازم» برای ارائه خدمات در هلند است. و اداره رفتار مالی بریتانیا آب سرد را بر سر بازوی بریتانیایی بایننس که هرگز راه‌اندازی نشده بود به نام Binance Markets Limited ریخت.

با توجه به انتخاب بین مبارزه با بادهای مخالف نظارتی و اجازه دادن به نسیم، بایننس اکثراً دومی را انتخاب کرده است، همانطور که در خبر امروز آن‌ها اشاره شده است.

در این خبر آمده است:

در طول سال‌ها، بایننس اقداماتی را برای اطمینان از انطباق انجام داده است، از جمله رشد تیم انطباق بین‌المللی و هیئت مشاوران ما، و همچنین کمک فعالانه به مبارزه با کلاهبرداری و باج‌افزار. ما خوشحالیم که تلاش‌هایمان نتیجه داده است.

چانگپنگ ژائو، بنیانگذار و مدیر عامل بایننس، افزود:

قوانین مؤثر برای پذیرش جریان اصلی ارزهای دیجیتال ضروری است.

او مقررات ضد پولشویی فرانسه را «سخت» اما «مناسب» خواند.

 

پیشنهاد مطالعه: معرفی ۱۰ صرافی‌ آنلاین ایرانی معتبر برای ترید

 

 

Source

https://coiniran.com/?p=51004
دکمه بازگشت به بالا